Разом наведемо лад у селищі
Хто з нас не нарікав на гори сміття у лісах, парках, на пляжах, бур’яни на вулицях? Хто не спостерігав за тим, як компанія «шашличників», обравши єдине чисте місце на природі, залишає його засміченим?
А чи замислювався кожен з нас, чому так? Чому наше селище, яке колись називали малою Швейцарією, стає більш схожим на подвір’я, яким не опікуються господарі. А господарі - ми всі з вами!
Варто поглянути на уз-біччя і можна побачити, що наше селище, села перетворюються на звалище пластику, склянок, будівельного сміття та обгорток. Інколи починаєш думати, що мета жителів саме в тому й полягає, щоб перетворити село на звалище. Неприємно йти і відчувати, як до твого черевика прилипла жуйка чи обгортка від морозива.
А чи знаєте ви, що звичайна пластикова пляшка розкладається 100-200 років? Ці відходи з прогресією накопичуються у довкіллі. А якщо їх спалювати, всі шкідливі речовини вивільнюються у повітря. Вчені стверджують, що пластик найнебезпечніший при горінні. При температурах від 220 градусів виділяються вінілхлорид і діоксин - украй токсичні речовини.
Про небезпеку використаних батарейок чесно попереджають виробники, наносячи знак «викидати заборонено». Однак багато хто просто викидає використані батарейки, не вважаючи їх шкідливими. Хоча вони є токсичними відходами. Звичайна батарейка містить свинець, цинк, марганець, ртуть та інші небезпечні для людського організму речовини. Розкладається вона впродовж 10 років і може забруднити до
Минулого тижня перед початком робочого дня керівники і працівники підприємств району, працівники апарату райдержадміністрації та районної ради вирішили навести лад у парку відпочинку селища та центральному кладовищі.
Незабаром у селищі в різних місцях будуть встановлені сміттєві баки для роздільного збирання сміття і дуже важливо, щоб усі розуміли: для їх встановлення вкладено великі кошти. І якщо ми з вами будемо й надалі викидати сміття не у баки, а поруч з ними, перетворимо свою малу батьківщину на великий смітник. Будьмо толерантними людьми не лише стосовно один одного, а й стосовно оточуючого навколишнього середовища!
На жаль, знайдуться лише поодинокі громадяни, які нестимуть обгортки від морозива чи бляшанку від пива бодай 100 метрів, розшукуючи урну для сміття. Тож давайте кожен з нас почне з себе, з розуміння банально знайомого з дитинства, але такого складного принципу - чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.
Від цього залежить наше з вами здоров’я і благополуччя майбутнього покоління.
Олена КОЛЕСНІКОВА.