Військова служба за контрактом - майбутнє Української Армії
Відомий вислів «Є така професія: захищати Батьківщину» не повинен бути лише гаслом, а принциповою життєвою позицією справжніх чоловіків. Адже це дійсно справжня чоловіча професія.
Як добре, що ми живемо в миролюбній державі, але мир треба не тільки берегти, а і вміти захищати.
Перед сучасними воїнами стоять важливі завдання, зокрема, освоєння найсучасніших зразків військової техніки та обладнання. Вони мусять проходити добрий вишкіл на регулярних військових навчаннях із застосуванням новітніх стратегій та засобів ведення бою. Важливим завданням є забезпечення переходу української армії на контрактну форму із відповідним підвищенням вмотивованості, а отже – професіоналізму та боєздатності солдатів та офіцерів.
Саме про військову службу на контрактній основі веду розмову з провідним спеціалістом Ізюмсько-Борівського об’єднаного військового комісаріату Олександром Бесєдіним.
- Олександре Юрійовичу, про перехід української армії на контрактну основу мова йде вже давно. Що змінилося з того часу і чи дійсно буде перехід на контрактну службу?
- На даний час в Українській армії нараховується близько 200 тисяч чоловік. Як запевнили в Міністерстві оборони України, вже наступного року планується скорочення Збройних Сил України і планомірний перехід на службу за контрактом. Нині всі посади рядового та сержантського складу вважаються контрактними, але через те, що контрактників в армії мало, ці посади обіймають військово-службовці строкової служби, які служать 1 рік у сухопутних військах, півтора роки у Військо-Морських силах і 9 місяців з вищою освітою (спеціаліст- магістр).
- Важливим є питання: як на даному етапі планується фінансування військовослужбовців за контрактом?
- Підвищення оплати контрактників планується проводити поетапно. На І етапі вже підвищено заробітну плату у Військово-Морських Силах України. Сьогодні військовослужбовці за контрактом у ВМС отримують 3-3,5 тис. грн. До речі, житель Борової Максим Кушнарьов призивається на контрактну службу у ВМС України.
- Які умови прийняття на військову службу за контрактом?
- Приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. А саме: військовослужбовці, які прослужили на строковій військовій службі не менше 6 місяців, громадяни призовного віку, які мають вищу або професійно-технічну освіту і не проходили строкової військової служби, військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спе-ціальною підготовкою віком від 18 до 40 років – на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.
Перший контракт укладається на строк не менше 3 років, потім його може бути продовжено від 3 до 5 років. Граничний вік перебування на військовій службі за контрактом 45 років.
- Чи гарантує держава військовослужбовцям за контрактом со-ціальний і правовий захист?
- Для військовослужбовців встановлюється 40-годинний робочий тиждень. Тривалість і розподіл службового часу та часу відпочинку військовослужбовців визначається відповідно до військових статутів.
Військовослужбовці (крім строкової служби) та члени їх сімей мають право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку та ін. Міністерства оборони України, СБУ та інших військових формувань.
Військовослужбовці за контрактом користуються пільгами при вступі до учбових закладів, додатковими відпустками на час навчання, по оподаткуванню, безкоштовним проїздом у чергову відпустку та на лікування, комунальні послуги сплачують у розмірі 50%.
Що стосується медичного забезпечення, контрактники та члени їхніх сімей мають право на безкоштовне, пільгове обстеження та лікування у військових медичних за-кладах; відпочинок, про-філактику, оздоровлення у військових профілакторіях та санаторіях.
Також контрактники забезпечуються службовим житлом на період прохо-дження військової служби або отримують компенсацію за піднайом житла. Вони мають право перебувати на черзі по отриманню власного житла за кошти МО ЗСУ.
- А чи призиваються на контрактну службу офіцери запасу?
- З нинішнього року призиваються, якщо офіцери запасу не старші за 40 років. Хочу сказати, що грошове забезпечення на первинних офіцерських посадах сягає від 2200 грн. до 4000 грн. на місяць, в залежності від посади та роду військ. Крім того, надається щороку матеріальна допомога для вирішення со-ціально-побутових питань та грошова допомога на оздоровлення, кожна з них - в розмірі місячного грошового забезпечення;
грошова допомога при переїзді до нового місця служби виплачується в розмірі 100 % місячного грошового забезпечення військовослужбовцю та 50 % - на кожного члена сім ї; надбавка за особливі умови служби;
можливість прохо-дження військової служби у миротворчому контингенті за кордоном; набуття права на пенсію після 25 календарних років; забезпечення житлом за рахунок держави (отримання грошової компенсації за житло, його піднайом); соціальний пакет (медичне обслуговування, санаторно-курортне лікування та інші пільги). Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись за телефоном: 066-759-26-66.
Підготувала
Олена КОЛЕСНІКОВА.
Это статья человека который имеет поверхностные знания о порядке прохождения службы по контракту, а в некоторых вопросах вообще гонит фуфло. К тому же морякам сняли эти все повышения.