Їх творчий шлях почався у Боровій
Їх творчий шлях почався у Боровій і жителі та гості селища пам’ятають чудові голоси Дениса Таранухи і Надії Малахової, які не-одноразово звучали зі сцени районного Будинку культури.
Про досягнення Дениса ми і раніше писали в районці, бо весь час слідкуємо за його успіхами. Нагадаю, що після того, як він взяв участь у міжнародному конкурсі «Гран прікс оф Юкрейн», що проходив в Одесі, юнак посів 3 місце та став членом Спілки вокалістів України.
- Денисе, після Одеського конкурсу ти брав участь у інших пісенних конкурсах, фестивалях?
- Так, після цього я був учасником Всеукраїнського конкурсу «Осінні мелодії», що пройшов у Харкові. Там у відповідній віковій групі зайняв І місце і отримав запрошення на участь у міжнародному конкурсі VIVA MILANO, що проходить в Італії.
- А хто організатор поїздки, адже це дуже серйозна справа?
- Організатор поїздки- російська фірма «Салют, таланти», яка спеціалізується на організації міжнародних конкурсів для дітей та молоді.
- Поділися своїми враженнями від поїздки.
- Поїздка була організована так, що ми побачили різні міста, країни. Тобто, поїхали не просто на конкурс, а це була і екскурсійна поїздка. Ми побували в Польщі, столиці Австрії Вені, Флоренції, Мілані, Венеції, Празі, Кракові. Звичайно ж, така поїздка запам’ятається надовго, можливо, на все життя. Адже це так чудово – на власні очі побачити такі прекрасні міста світу. Емоції просто зашкалюють.
Що ж стосується конкурсу, він тривав три дні, я виступав останнім. Дуже перехвилювався, голос «сів» і тому я посів лише ІІІ місце серед вокалістів. Звичайно, на міжнародному конкурсі, у якому беруть участь сотні учасників, це гарний результат, але я впевнений, що, якби не моє хвилювання, то у мене було б друге місце.
- Хто ще з тобою поїхав на цей конкурс?
- З України поїхали 4 вокалісти: я і ще три юнака, молодші за мене. Якщо Ви маєте на увазі, чи поїхав зі мною хтось із тренерів – ні, я поїхав сам і тренувався самостійно.
- Така поїздка коштує дуже дорого?
- Так, дорого, але мені допомогла мама і батьки моєї дружини. Планувалося, що фінансову допомогу надасть Полтавський університет, де я зараз навчаюся, але через фінансову скруту вони не змогли допомогти.
- З якими піснями ти поїхав на конкурс?
- Я підготував «Адажіо» з репертуару Лари Фабіан і українську пісню «Ти моя».
- Денисе, ми, твої земляки, щиро вітаємо тебе і зичимо нових перемог.
Надія Малахова, ще навчаючись у Борівській ЗОШ№1, активно брала участь у багатьох концертах, які організовували працівники РБК. Сьогодні вона - викладач Харківської дитячої музичної школи №8.
- Надіє, Ви не жалкуєте, що свого часу почали займатися вокалом, а тепер, я так розумію, це стало Вашою професією.
- Я дуже рада, що моє дитяче захоплення співом переросло у більш серйозне заняття. Моїм першим вчителем була працівник РБК Світлана Мірошниченко. Саме вона вчила мене нотній грамоті, як правильно виконувати ту чи іншу пісню. Мабуть, саме завдяки її допомозі моє, можна сказати, хобі, стало сенсом життя.
- І після закінчення школи Ви вступили до училища культури?
- Не відразу. Спочатку оволодівала професією бухгалтера, бо на цьому настояли мої рідні. Але я людина творча, робота бухгалтера для мене ви-явилася нудною. Тож через певний час все ж вирішила вступити до Харківського училища культури, а згодом – до Академії культури.
Навчаючись в академії, одночасно викладала музику в Харківській дитячій музичній школі №8 імені П.Д.Гайдамаки, вчила діток вокальному співу в фольклорному ансамблі.
- Ви і Ваші підопічні – активні учасники різноманітних фестивалів, концертів?
- Так, нині я у складі гурту «Лада» Харківської академії культури беру участь у концертах. Коли вчилася в училищі, була учасником гурту «Слобожаночка», керівником якого є заслужена артистка України Олена Шишкіна.
- Разом з вихованцями Ви вже неодноразово брали участь у обласному фестивалі «Кроковеє коло», який щорічно проводиться Спілкою етнологів та фольклористів міста Харкова за підтримки управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації.
- Вперше участь у фестивалі «Кроковеє коло» фольклорний гурт «Зоряночка» взяв у 2007 році і посів друге місце.
Учасників оцінювали за такими критеріями, як виконавська майстерність, якість постановки конкурсної програми, відтворення автентичного співу, використання обрядової атрибутики, традиційного народного костюму.
- Цього року до складу журі входили заслужені діячі мистецтв, які відзначили професійність виступу учасників фестивалю?
- До складу журі входили: Осадча Віра Миколаївна, заслужений діяч мистецтв України; Алжнєв Юрій Борисович, художній керівник Міського театру народної музики України «Обереги», заслужений діяч мистецтв України; Лук’янець Галина Василівна, завідувач лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини, керівник фольклорного гурту «Муравський шлях» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України,викладач Харківської консерваторії Лариса Новикова та інші члени спілки етнологів і фольклористів Харківської області.
- Участь у конкурсі взяли багато колективів, дитячі фольклорні гурти з різних районів області, а також колектив з Харківського Національного Університету мистецтв. Як Ви готували своїх підопічних до фестивалю?
- Ми багато працювали над вибором репертуару. Хочу сказати, що всі дітки дуже талановиті і люблять українські пісні. Погодьтеся, що на сьогодні це дуже важливо – виховувати дітей з любов’ю до народних пісень, до України. Головне у роботі з дітьми – любити їх, вони для мене не лише вихованці, а ніби рідні діти.
- Бажаю Вам, Надіє, подальших творчих успіхів і талановитих учнів.
Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.
Если вам, как и нашим землякам, повезло участвовать в каких-то конкурсах или бывать в столице Украины, то о жилье можете не беспокоиться - квартиры посуточно Киев, снимайте и живите с комфортом!