Розпочалося осіннє зариблення
На Борівщині продовжено важливу справу для відтворення в природі водних живих ресурсів – 14 листопада розпочато осіннє зариблення Червонооскільського водосховища. Кількість риби, яку будуть запускати у водойму, її види визначаються науковцями, адже для цих тварин треба, щоб вистачало їжі, не повинен порушуватися екологічний баланс. Відповідні фахівці перевіряють також, чи здорова риба, якою заселятимуть водойму. Зариблення, що відбувається, проводить та фінансує приватне підприємство «Пірра», яке займається промисловим виловом риби у Червонооскільському водосховищі.
Відповідно до законодавства було створено спеціальну комісію по зарибленню. До її складу ввійшли: директор ПП «Пірра» Сергій Черемисін, державні інспектори Хар-ківдержрибоохорони Іван Григорчук та Юрій Шинкаренко, представник екологічної служби в Харківській області державний інспектор Вадим Воронько. За-просили також працівників Харківського телебачення та преси. Безпосередню участь у заході взяли й відповідальні за промисловий лов риби ПП «Пірра» Володимир Смаль, Юрій Скачков та Микола Тільний, також було проведено практичне заняття по зарибленню водосховища для курсантів І-ІІ курсів Національного університету цивільного захисту України м. Харків.
А відбувалося все так: колонна автомобілів, серед яких було й три спеціалізованих для перевезення живої риби, поїхала у Донецьку область смт. Дробишеве. Там знаходиться рибгосп АТ Донрибкомбінат «Нітріус». У цьому господарстві вирощують рибу для подальшого розведення в інших водоймах. Того дня тут придбали 2-літніх мальків білого товстолоба вагою 90-120 грамів загальною масою 4,5 тонни. Цю рибу відразу ж привезли до Червонооскільського водосховища, а саме у с.Піски-Радьківські. При перевезенні відходу не було, всю рибу випустили на нове місце, де вона буде розвиватися в подальшому.
Слід зазначити про особливості життєдіяльності білого товстолоба. Ця риба – прекрасний біомеліоратор водойм, адже вона харчується фітопланктоном. Дуже швидко набирає вагу, досягає промислових розмірів. Але у наших природних умовах не розмножується. Цей вид риб розмножують та вирощують мальків у спеціалізованих господарствах.
Після того, як товстолоба випустили до нашого водосховища, риба приблизно три доби перебуватиме у стресовому стані, адаптуватиметься до нових умов. Цікаво було спостерігати, як маленькі рибки, не знаючи поки що місцевості, тикалися носом у прибережний пісок, але потім, зорієнтувавшись, збивалися у зграї та пливли на глибину.
Цього року планується всього запустити до водосховища близько 300 тис. одиниць дволіток. Крім товстолоба ще будуть запускатися коропи та білі амури.
За планом по промисловому вилову риби дозволяється виловити за рік 40 тонн. А рибалки - любителі, які ловлять на вудочку, у зимовий період щодня виловлюють маломірних лящів від 2 до 5 кг кожен. Якщо підрахувати загальну масу, то за 2-3 зимових місяці буде виловлено приблизно 200-250 тонн риби, яка не доросла до промислових розмірів, і це наносить величезні збитки водним ресурсам. Справа в тому, що дозволяється ловити ляща довжиною більше 32 сантиметрів. Та, на превеликий жаль, люди нехтують цим правилом і знищують природні запаси, не думаючи про екологічні наслідки. Виховання свідомого ставлення до природи в першу чергу слід починати з самого себе.
Та сподіватимемося на краще, адже у наш час знаходяться люди, які за власні кошти поновлюють водні живі ресурси, тим самим зберігаючи природу для нащадків.
Тетяна КОЛЕСНІК.
Чтобы есть свежую рыбу, нужны денежки. А заработать их можно не только тяжкими трудами, но и грамотным инвестированием. Читайте