Підписання Угоди про співпрацю між Харківською обласною організацією ветеранів України (керівник – О.П.Хіневич), Харківською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз чорнобильців України» (керівник - О.В.Віннік), Харківським обласним союзом ветеранів Афганістану (керівник – В.М.Рижков) та кандидатом в народні депутати України по 177-му виборчому округу В.М.Остапчуком, 26 вересня 2012 року.
Першого жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні - це також і День ветерана.
Традиція відзначати цей день порівняно молода. А ось у Японії ще у далекому 1947 році староста одного з сіл запропонував кожної осені по закінченню збору врожаю проводити шанування людей похилого віку. Девізом свята стали слова: «Покращимо життя, навчаючись мудрості у старших, поважаючи і переймаючи їхній досвід». Незабаром ця традиція поширилася на всю Японію, і День шанування літніх людей став національним святом.
Лучше помнить обо всех людях и событиях поможет ежедневник.
Чесно кажучи, японська назва свята мені більше подобається: не просто День людей похилого віку, як скрізь, а День шанування цих людей… Саме шанування, глибокої поваги та вдячності заслуговують наші шановні ветерани, які боронили рідну землю від фашистських загарбників, відбудовували зруйноване війною, самовідданою працею вписали в історію нашої країни яскраві та незабутні сторінки.
Шанування старшого мудрого покоління — одна з головних християнських заповідей та вікова традиція Південної залізниці. У нас теж завжди був і є культ старшого покоління. Зокрема, до революції на нашій залізниці діяло два відділення (з чотирьох по мережі Міністерства шляхів сполучення Ро-сійської імперії) «Інвалідного для залізничних службовців будинку імператора Олександра II». У них на повне утримання приймалися літні залізничники, які «втратили здатність забезпечити своє існування працею», а також їхні сім’ї.
Тому протягом усієї моєї діяльності: і як керівника одного з найбільших підприємств України, і просто як людини, - питання підтримки ветеранів — головний пріоритет. Недарма сьогодні Південну називають острівцем соціалізму та залізницею з «людським обличчям». Для мене соціальна підтримка пенсіонерів-залізничників, а їх у нас понад 32 тисячі, — це системна повсякденна робота. Зокрема, залізниця повністю оплачує медичну страховку пенсіонерів, бере на себе витрати з зубопротезування тощо. Наші ветерани — в одній команді з нами, вони живуть життям залізниці і знають, що їх думка для нас дуже важлива. І цю думку я чую з перших вуст — на регулярних зустрічах з ветеранами.
Звісно, всі ви, шановні ветерани, пропрацювавши не одне десятиліття у промисловості чи в сільському господарстві, на культурно-освітній ниві чи на транспорті, все своє життя сповідуючи принцип, про який йдеться у відомій пісні — «Спочатку думай про Вітчизну, а потім про себе», сьогодні заслуговуєте, щоб тепер Вітчизна думала і дбала про вас. Хочу запевнити, що докладатиму усіх зусиль, аби ваша осіння пора була сповнена теплом, достатком, спокоєм та впевненістю.
Низько схиляю голову перед вашими подвигами та досягненнями, мудрістю та життєвим досвідом. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я, душевної рівноваги, тепла рідних та близьких. Живіть довго та щасливо!
Віктор Остапчук. Кандидат у народні депутати України по 177-му виборчому округу, Герой України, начальник Південної залізниці.