Де руки і охота, там ладиться робота
Кажуть, що жнив взагалі легких не буває, кожного року вони особливі. Погода ніби навмисне ви-пробовує хліборобів на витривалість, бо цьогорічне літо одночасно і спекотне, і дощове. Не так просто було жниварям вибрати момент, щоб по-справжньому взятися і в стислі строки зібрати вирощене, хоч усе для цього підготували заздалегідь – і техніку, і зернотоки, і склади.
За кермом комбайнів СТОВ «Шийківське», звичайно ж, найдосвідченіші. У складі трьох збирально-транспортних екіпажів комбайнери Євген Устименко, Станіслав Коваленко, Олександр Нікітенко, Геннадій Віннік, Віктор Дударенко, Микола Коваленко, водії Микола Калюга, Анатолій Головатенко, Юрій Безкоровайний, Василь Фалько. Тут же на полі і пожежна команда (Василь Печений та Іван Царьов), за ходом робіт спостерігає інженер господарства Олег Нікітенко, щоб при необхідності надати термінову допомогу, а головний агроном Ніна Устименко весь час контролює вологість зібраного збіжжя.
Старанно працювали, готуючись до жнив, і працівники токового господарства Оксана Хатнянська, Вікторія Зубова, Марія Царьова, механізатор Микола Устименко, водій Олександр Суліган, завідуюча током Марія Коломієць. Збіжжя, доставлене на зернотік, старанно очищає оператор ЗАВ-20 Федір Бірак його облік веде Юрій Ханійчук. Всі приміщення дезінфіковано, всередині них і на території току весь час підтримується порядок, наявна техніка відремонтована. Тож під відкритим небом на зернотоку - ні зернини, все в складах.
- Станом на 6 липня у нас вже зібрано урожай із половини площ озимих, урожайність складає 31 ц/га, все зерно І класу, - розповідає керівник господарства Володимир Устименко. – Нещодавно ми отримали новий зернозбиральний агрегат «Кейс», тож він відразу приступив до роботи. Комбайн потужний, сучасний, і ми впевнені, що тепер, якщо погода не стане на заваді, зберемо вирощений врожай у найкоротші строки.
Зважаючи на те, що в останні роки кліматичні умови змінюються, вирішили посіяти сорти озимої, витривалі до посух, це «Одеська 267» і «Астет», всього посіяно
Хоча слід зазначити, що пшеницю вирощуємо лише відповідно до технології, вчасно сіємо підготовлене насіння, проводимо дворазове весняне підживлення, захищаємо рослини від бур`янів, хвороб, шкідників.
Жнива цього року почалися на два тижні раніше, ніж зазвичай, але ми були готові до такого відповідального періоду, тому збирання ранніх зернових проведемо у короткі строки. Не можу сказати, що жнивам заважають великі дощі, але невеликі проганяють нас із поля, тому доводиться робити перерви у роботі. Та щойно вигляне сонце і висушить хлібостій, робота знову кипить. Щоб не гаяти час на обіди, дворазове харчування передбачене прямо в полі. Усі готові працювати цілодобово, тільки б зібрати і зберегти вирощене.
На скошених полях відразу починаємо проводити такий важливий агрозахід, як лущення. На даній ділянці робіт зайняті механізатори Сергій Гунько і Сергій Павленко.
У нас склалася добра традиція на початку жнив проводити свято першого снопа і після їх закінчення – обжинки. І цих свят усі хлібороби чекають з нетерпінням.
Незабаром плануємо почати розрахунки за орендовані паї. За бажанням пайовики зможуть отримати пшеницю, згодом – зерно кукурудзи, солому. Її ми заготовляємо, бо на селі не можна вижити без власного господарства, тож усім необхідна солома.
Окрім ранніх зернових, на полях достигає соняшник і кукурудза на зерно. Можна сказати, що на даний час ці культури знаходяться у нормальній стадії розвитку.
Олена КОЛЕСНІКОВА.
Контроль доступа - один с важнейших шагов сохранения результатов своего труда, начиная от охраны материальных ценностей и собранного урожая до обеспечения нераспостранения конфиденциальной информации, составляющей коммерческую тайну. Отслеживать и предотвращать несанкционированный доступ поможет компания "Система безопасности telandcom.ru", реализующая и эффективно настраивающая различные системы контроля доступа: шлагбаумы, турникеты, электронные замки и магнитные карты, видеодомофоны, сигнализации.