Зима лютує
Більша половина зими в нашому регіоні видалася теплою, але кінець січня і початок лютого принесли не тільки довгоочікуваний для дітвори сніг, а й люті морози. У зв’язку з суттєвим ускладненням погодних умов, різким зниженням температури та з метою забезпечення належного функціонування систем життєзабезпечення населення на території області та оперативного реагування на виникаючі аварії на системах життєзабезпечення головою Борівської районної державної адміністрації прийнято розпорядження № 57 від 27.01.2012 «Про створення районного оперативного штабу». Цим розпорядженням затверджено персональний склад штабу, план реагування по ліквідаціїнаслідків метеорологічних надзвичайних ситуацій.
Контроль за виконанням цього наказу покладено на заступника голови районої державної адміністрації Сергія Шутька. Щоб запобігти обмороженню і переохолодженню, як надати першу допомогу потерпілому, розповів лікар-хірург Борівської центральної районної лікарні Микола Соборов:
- Щоб уберегтися від переохолодження та обмороження, по-перше, потрібно тепло одягатися, але одяг і взуття не повинні бути тісними, бо це утруднює кровообіг і призводить до замерзання. Слід за-значити, що людина може зазнати переохолодження та відмороження не лише при низькій температурі, а навіть при температурі +3, +4 градуси, якщо організм ослаблений, якщо тісне взуття тощо. Не можна вживати алкоголь, який сприяє розширенню судин, що призводить до втрати тепла та швидкого замерзання.
Переохолодження буває: компенсоване – характеризується підвищенням артеріального тиску, частим диханням; некомпенсоване – дихання навпаки стає рідшим, артеріальний тиск знижується, втрачається свідомість. Ознаками обмороження є: почервоніння, набряк тканин (перший ступінь), утворення пухирів, заповнених каламутною рідиною (другий ступінь), омертвіння шкіри й утворення струпа (третій ступінь), омертвіння частини тіла (четвертий ступінь).
Якщо є можливість, потерпілому краще одразу викликати «швидку допомогу», якщо такої можливості немає, постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити в тепле приміщення, дати гарячий чай або каву. Ні в якому разі не можна одразу приймати гарячу ванну – температура води повинна поступово, протягом 30 хвилин підвищуватися від +18 до +40 градусів. Якщо ванни немає, потерпілого можна обкласти пляшками з гарячою водою, вкрити простирадлом та ковдрою.
Шкіру навколо обмороженої ділянки потрібно обробити спиртом, саму пошко-джену ділянку – 0,5% розчином нашатирного спирту.
Але, навіть надавши першу допомогу потерпілому, все одно потрібно звернутися до лікаря.