Общество

Не зникає болюча память

Не зникає болюча память

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

З роками не зникає болюча пам’ять про най-більшу техногенну катастрофу людства — аварію на Чорнобильській АЕС. Той вибух назавжди змінив життя не тільки людей, які взяли участь у ліквідації наслідків вибуху, але й усіх, хто проживав на території теперішньої «зони відчуження» та й, взагалі, всього людства.

 

Для всього світу 2000 рік був не тільки останнім роком тисячоліття, але й останнім роком епохи Чорнобиля. 15 грудня 2000 року відбулося за-криття  Чорнобильської АЕС. Людство з великим задоволенням зустріло цю подію, адже ліквідовано небезпеку повторення аварії, яка принесла таке велике лихо. Станцію було закрито, але на спомин від неї залишилися люди, які брали участь у боротьбі з цією страшною бідою, ті, хто зараз з нами, і ті, хто відійшли у вічність.

У Борівському районі проживає  145 громадян, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  74 чоловіки, з них :1 категорії  – 20 чоловік, 2 категорії – 40 чоловік, 3 категорії – 14 чоловік. Постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 35 чоловік. Дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 36  чоловік.

Протягом 2011року в  санаторіях оздоровилося шість  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, двадцять постраждалих дітей відпочили в дитячих санаторіях, оздоровчих та пришкільних таборах.

Бажаючих оздоровитися в 2012 році просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Борівської райдержадміністрації.

При Борівській ра-йонній державній адміністрації діє координаційна рада з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, де зосереджено увагу на розгляді та вирішенні проблемних питань, пов’язаних із соціальним захистом  постраждалих  громадян. 

Ми низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які 25 років тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії. І ці люди – справжні герої. А ті, хто відійшов у вічність, залишаються навічно у наших серцях.

Галина БУЛОЧКІНА.

Провідний спеціаліст по роботі з чорнобильцями управління праці та соціального захисту населення РДА.