Общество

На захисті інтересів держави і громадян

На захисті інтересів держави і громадян

prokyr Враховуючи роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу розбудови України як правової держави, Указом Президента України від 2 листопада 2000 року встановлено професійне свято — День працівника прокуратури, яке відзначається 1 грудня.

Своє професійне свято працівники Борівської районної прокуратури цього року відзначатимуть з вагомими здобутками.

Основними напрямками в роботі прокуратури району є: забезпечення конституційних прав і свобод громадян при прова-дженні оперативно-розшукової діяльності, досудового слідства; забезпечення протидії корупції; захист прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення; захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері; захист інтересів держави та громадян у сфері використання земельних ресурсів; додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих; захист прав дітей; забезпечення підготовки та практичної реалізації повноважень прокурорів відповідно до положень нового Кримінального процесуального кодексу України. Протягом 2013 року до прокуратури надійшло 161 звернення громадян,  з них 105 вирішено працівниками прокуратури, решта звернень направлена  для роз-гляду за належністю до органів державного контролю. На особистому прийомі у прокурора Борівського району побувало 26 чоловік. Найбільш проблемним питанням, що хвилювало населення протягом поточного року, є своєчасність виплати заробітної плати, протягом 2013р. до прокуратури району надійшло 28 звернень такого характеру.

 У порядку здійснення правозахисної діяльності, визначеної пріоритетними напрямками  діяльності на 2013р. (захист прав дітей), прокуратурою району порушено кримінальне провадження стосовно громадянки П.

 У  ході досудового розслідування встановлено, що 01.03.2013 року близько 06.00 год. у с. Богуславка було виявлене мертвим немовля, 22 липня 2012 року народження. Для встановлення причин смерті була призначена судово-медична експертиза. Згідно з її висновками смерть немовля настала від інтоксикації організму, обумовленою захворюванням легенів – вірусною пневмонією. Від госпіталізації дитини для лікування  в Борівській центральній районній лікарні мати відмовилась.

 Відповідно до висновків комісійної судово-медичної експертизи відмова від госпіталізації матір’ю дитини могла бути несприятливою умовою, що вплинула на погіршення стану здоров’я дитини і настання тяжких наслідків у вигляді смерті.

 Відомості про злісне невиконання батьками своїх обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки (смерть дитини), були внесені до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 ч. 1 КК України.

 На жаль, не зменшується кількість випадків ухиляння від сплати аліментів. Посилаючись на відсутність постійного заробітку, інші причини, батьки по кілька місяців не платять аліменти на своїх дітей. Так, мешканець смт. Борова, громадянин С., раніше двічі одружений, має двох малолітніх дітей, одна з них - дівчина 2001р.н., інвалід.  Після розірвання шлюбу мати звернулась до суду із позовом про встановлення обов’язку батька виплачувати щомісячні платежі для дитини-інваліда   у  розмірі 1/3 частини з усіх видів доходів, починаючи з 09.12.2004 року  до досягнення нею повноліття. Однак, громадянин С., будучи раніше судимим за невиконання рішення суду, продовжував ігнорувати рішення Феміди.  Вироком Борівського райсуду від 05.09.2013р. громадянина С. визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.164 КК України, та засуджено до 2 років обмеження волі з  іспитовим строком на 1 рік.

Збурили населення Борівщини шахрайські дії, скоєні місцевою жителькою. На початку  2013р. до Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області почали надходити численні повідомлення від мешканців смт. Борова про те, що невідома жінка, представившись працівником газової служби, нібито за встановлення газового лічильника, отримувала від них гроші в сумі від 100 до 600 гривень.

Через деякий час, коли люди зрозуміли, що стали жертвами шахрайських дій і встановлення газових лічильників проводитися не буде, звернулись до правоохоронних органів. За фактом шахрайства Борівським райвідділом міліції було розпочато кримінальне провадження.

 В ході досудового розслідування встановлено, що вчиняла шахрайські дії громадянка Г., 1983 р.н., мешканка смт. Борова, безробітна матір трьох малолітніх дітей. Підозрювана вчинила на території селища Борова більше десяти шахрайських дій. Свою поведінку пояснювала тим, що їй не вистачало коштів на проживання, а можливості влаштуватися на роботу не було.

Потерпілими від шахрайських дій є пенсіонери та люди похилого віку, ними заявлені цивільні позови на відшкодування матеріальної шкоди. 
Встановлено також, що підозрюваною у шахрайстві громадянкою в кінці січня на початку березня 2013р. було вчинено кримінальні злочини на території Ізюмського району, матеріали яких за підслідністю були передані до Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області для об“єднання. 
За свої протиправні дії  громадянка Г. була засу-джена до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.    

 У  2013 році кількість шахрайств порівняно з минулим роком зросла - 26 проти 9. Але менше зареєстровано тяжких та особливо тяжких злочинів, так в 2012р. зареєстровано 71 злочин, а в 2013р. – 55. Не зареєстровано протягом цього року випадків зґвалтування, бандитизму, дитячої злочинності. Більше стало злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин.

 Розуміючи, що суспільство розраховує на нашу професійність, чесність, сумління та принциповість, бачить в нас своїх захисників, працівники прокуратури Борівського району  й надалі гідно виконуватимуть свої повноваження, сприяючи розвитку України як демократичної й правової держави.

 З нагоди свята щиро  вітаю працівників прокуратури Борівського району!  Бажаю гарного святкового настрою, доброго здоров’я, родинного тепла та благополуччя. Нехай зусилля у справі зміцнення законності завжди увінчуються позитивними здобутками в ім’я утвердження в нашому сус­пільстві верховенства Права і Закону.

 З повагою, Андрій КОРОБОВ, прокурор Борівського району.