Общество

Збори громади селища Борова

Збори громади селища Борова

gromadaНещодавно у Борівському будинку культури відбулися збори громади селища, на яких були присутні координатор з розвитку громад у Харківській області Галина Чала, голова районної ради Євген Жук, його заступник Анатолій Васильєв, Борівський селищний голова Олександр Тертишний, його заступник Юнона Жук, депутат Харківської облради Сергій Федченко та представники багатьох організацій та установ Борової, депутати селищної ради,  мешканці райцентру.

 

Спочатку Євген Жук та Галина Чала ознайомили усіх присутніх з програмою «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Коротко нагадаємо його сутність. Цей Проект впроваджує ООН, а фінансує Євросоюз. У рамках даного Проекту реалізуються такі напрямки роботи: ремонт ФАПів, амбулаторій, клінік; енергозбереження (у школах та дитячих садках встановлення пластикових вікон, заміна опалення та ін.); екологічний напрямок ( система збору та переробки твердих побутових відходів); налагодження доступу до питної води (прокладення пластикових труб, встановлення насосів без веж). Умови Проекту включають три рівня. Перший – найпростіший. Його максимальна вартість – 160 тис. грн. Половину цієї суми фінансує Євросоюз, іншу половину – місцеві ресурси (5-10% -  внесок громади, 40-45% - гроші сільського, районного й обласного бюджетів). ІІ рівень включатиме проекти вартістю 240-250 тис. грн. Фінансування здійснюватиметься на 70% Євросоюзом, 30% -з місцевих ресурсів. Проекти ІІ рівня реалізовуватимуть такі напрямки: енергетика, енергозбереження та інноваційні технології (сонячні батареї, вітряки та ін.). ІІІ рівень – це економічні проекти вартістю до 500 тис. грн. Гроші виділятимуться саме громадам, а не сільським радам чи іншим структурам.

Другим питанням зборів було організація громади Борової. Головою громади обрали директора  БДЮТ Ірину Бужор. Засновники – І.В. Бужор, головний агроном управління АПР РДА Володимир Кавун, директор КП «ЖКГ» Юрій Чуйко. До складу правління ввійшли І.В.Бужор, В.В.Кавун, Ю.В. Чуйко та голова районної ради Є.Д.Жук і Борівський селищний голова О.В. Тертишний. До складу ревізійної комісії (яка контролюватиме збір та використання коштів, хід проведення робіт) обрали – депутата селищної ради, пенсіонерку Н.В.Волкову, заступника селищного голови Ю.О. Жук та депутата селищної ради, логопеда відділу освіти О.А.Шелупець.

Необхідно було визначити, який саме об’єкт обрати для реалізації в рамках Проекту та скласти план розвитку. Громада спочатку назвала основні проблеми селища – це збір та вивіз твердих побутових відходів, вуличне освітлення, відсутність ринку для реалізації сільгосппродукції, старі вікна у школах та дитячих садках, поганий водопровід. Присутні таким чином окреслили план розвитку селища. Першим було вирішено реалізувати проект з екологічного напрямку – збір та вивезення твердих побутових відходів. На території селища є комунальне господарство та полігон для сміття, який має всі необхідні документи.

Отже, підсумком зборів є  сформована організація громади Борової, яка визначилася з першим проектом, що буде реалізовуватися, та склала план розвитку.

Тетяна КОЛЕСНІК.