Общество

Летять літа, як білі журавлі

Летять літа, як білі журавлі

J1Роки...  роки...  їх неначе й не було.  Війнули вони пташиним крилом і помандрували колючою стернею,  запахом жнив,  щебетом весен,  снігами зим і щедрістю літа, залишивши солодку згадку. Та душа залишається молодою.

 У цьому можна було  переконатися, зазирнувши в очі людей, які прийшли на свято «Надвечір’я», що відбулося нещодавно у двох селах – Маліївці та Вище Солоному.

 

J2Першими зібралися у затишній залі Маліївського сільського клубу представники старшого покоління цього села. Святково уквітчана різнобарвними трояндами, хризантемами та іншими квітами сцена символізувала осінь життя. Так, як і різна пора року по-своєму прекрасна, так і кожен період людського життя має свої чудові миттєвості. Засідання клубу «Надвечір’я» у цьому селі підготували й провели завідуюча Маліївським сільським клубом Ніна Ратушна, завідуюча сільською бібліотекою Зоя Петренко. Цей захід був організований спільно з Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Борівської РДА, від якого завітали представники – заступник директора Терцентру Валентина Гоман та заступник завідуючої відділенням соціальної допомоги вдома Алла Севост’янова. За святково накритим столом лунали теплі слова та чудові пісні звучали під музичний супровід учасника бойових дій, інваліда Великої вітчизняної війни, жителя с. Підлиман Я.І.Кучера. А скільки смачних домашніх страв було приготовлено дбайливими руками господинь! Допомагала їм соціальний працівник Віта Агафонова. Радісна атмосфера свята вплинула на настрій присутніх – люди забули про всі свої щоденні проблеми та клопоти і почали танцювати. Свято відбулося завдяки допомозі спонсорів – Миколи Кириченка, Ольги Шевцової, Василя Назарька, Лідії Кононенко, Олексія Радченка.

А наступного дня у с. Вище Солоному зібралися люди старшого покоління на звітно-виборні збори первинної  ветеранської організації цього села та засідання клубу «Надвечір’я». На ці заходи завітали заступник голови районної ради А.І. Васильєв та голова районної ветеранської організації О.М. Алещенко. А.І.Васильєв відповідав на питання присутніх – про земельні відносини, нарахування й виплату пенсій та грошової допомоги, пільгове перевезення ветеранів та багато інших, що хвилювали людей. О.М.Алещенко розповів про проблеми, вирішенням яких займається  ветеранська організація. Головою Вищесолоненської ветеранської організації вирішили залишити Н.Й. Кириченко. Засідання клубу «Надвечір’я» організували й провели Вищесолоненський сільський голова Лідія Кириченко, завідуюча Вищесолоненським сільським клубом Валентина Кисла та співорганізатором виступив  Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Борівської РДА, від якого на свято приїхали заступник завідуючої відділенням соціальної допомоги вдома Алла Севост’янова та завідуюча відділенням організації надання матеріальної та грошової допомоги Галина Шутько. За народною традицією всі присутні ласували смачними українськими стравами, які готували місцеві ґаздині – серед них були соціальні працівники Ольга Шевченко та Оксана Муренець. Бадьорий настрій створювала Валентина Невмирич, яка заряджала всіх енергетикою українських пісень, що лунали в її виконанні та під супровід цієї талановитої музикантки. Запрошені на свято мешканці села із задоволенням співали, а потім почали танцювати. Приємно було бачити, що на танок піднімалися навіть ті, кому важко ходити, а поважні кавалери запрошували дам на вальс. Ці заходи відбулися завдяки спонсорам – Сергію Кириченку та Миколі Кириченку.

Тож нехай і надалі продовжується добра традиція збирати представників старшого покоління для теплого спілкування!

Тетяна КОЛЕСНІК.