Общество

Першочергове питання — підготовка до зими 2013

Першочергове питання - підготовка до зими

Z1Зима не за горами, і після надзвичайно спекотного літа ми відчули прохолодний подих осені. Наскільки готові до роботи в осінньо-зимовий період усі комунальні підприємства, розглянули під час чергового засідання штабу по підготовці до зими, яке провів голова райдержадміністрації Микола Кравцов за участі заступника голови РДА Сергія Шутька, селищного та сільських голів, керівників підрозділів РДА.

- Вересень - «ударний» місяць по підготовці до зими. Як готується селище та села району до роботи, чи готові працювати в осінньо-зимовому режимі? – таке питання поставив Микола Олексі-йович кожному керівнику комунального підприємства. Відповісти потрібно було конкретно – до якого числа і що буде зроблено, щоб можна було контролювати процес підготовки більш жорстко, адже нинішня осінь вже показала свою норовливість, і необхідно бути готовими, якщо опалювальний сезон розпочнеться раніше, ніж зазвичай.

Сергій Шутько, за-ступник голови РДА:

Z2- Природно, що спершу звернули увагу на об’єкти соціальної сфери – дитячі садочки, школи, лікарню, поліклініку, де необхідно, відремонтували обладнання, вузли, вентелі, – все для того, аби попередити втрати тепла. Заклади соцсфери будуть підключені до тепла в першу чергу.

- Який стан підготовки закладів освіти району?

- На даний час проведено повний комплекс підготовки теплового і водоканалізаційного господарства шкіл району. Придбано необхідну кількість вугілля, що забезпечить стабільне функціонування закладів освіти. На завершальній стадії спорудження внутрішнього туалету в Борівській ЗОШ №2. Проведено позаплановий та плановий технічний огляд шкільних автобусів, вирішується питання забезпечення їх зимовою гумою.

Школи, які опалюються від центральної тепломережі, повністю готові до роботи у зимовий період. У ДНЗ теж немає жодних проблем по підготовці до роботи взимку.

- Чи готові медичні заклади району до роботи в осінньо-зимовий період? У нас, як і по всій Україні, триває медична реформа, згідно з якою розмежовуються повноваження ланок медико-санітарної допомоги. Чи не залишаться поза увагою первинні ланки – ФАПи?

- Завершено поточний ремонт всіх амбулаторій. ФАПи, що опалюються твердим паливом, повністю ним забезпечені. А в тих, що облаштовані газовим опаленням, проводиться робота по формуванню необхідної документації для пуску газу.

На належному рівні підготовлено і всі заклади культури.

- Зрозуміло, у вищеназваних закладах підготовка до роботи  у новому опалювальному сезоні йде за графіком. А як щодо підготовки багатоквартирних будинків, чи зможуть вчасно подавати тепло?

- Пуск тепла у багато-квартирні будинки пов’язаний з підготовкою центральної котельні. Вже до 1 жовтня системи теплопостачання та тепломережі будуть заповнені спе-ціально підготовленим теплоносієм.

- Хочу звернутися до начальника КП «ЖКГ» Юрія Чуйка: які конкретно роботи проведено у багатоквартирних будинках?

Z3- Тривають роботи по підготовці до зими житлового фонду. Перевірено елеваторні вузли, відремонтовано аварійні ділянки тепломереж, водопостачання і каналізації, мережі електропостачання, триває робота по ревізії димових та вентиляційних каналів.

- Чи зроблено герметизацію інженерних вводів та технологічних приміщень?

- Звичайно, такі роботи щорічно проводяться, у тому числі, з залученням мешканців. Але, на жаль, ситуація з року в рік не змінюється. Що маю на увазі? Так, щороку забиваємо дірки на горищах, ремонтуємо вхідні двері, але все ламається. Можливо, через забаганки однієї особи, яка вирішує свої особисті питання всупереч інтересам всіх мешканців будинку? І як результат – вибиті вікна на горищі, у під’їздах, сміття у підвальних приміщеннях, розірвана теплоізоляція на інженерних мережах. Та й взагалі стан деяких багатоквартирних будинків та навколо них викликає питання: а хто ми? Господарі чи варвари?

- Юрію Вікторовичу, санітарний стан в будівлях та навколо них повністю на совісті мешканців, та болісним залишається питання ремонту покрівель. Чи вирішується воно?

- Неодноразово  і в райдержадміністрації,і в ра-йонній газеті  доводилося до відома жителів про те, що капітальний ремонт багатоквартирних будинків за рахунок державних субвенцій можливий лише за однієї умови: зміни форми власності шляхом створення ОСББ.

- У зв’язку з цим ставлю питання селищному голові Олександру Тертишному: а з місцевого бюджету виділяються кошти на такі роботи?

- Селищна рада вже сьогодні готова вирішити питання співфінансування, але загальна державна програма розвитку і реформування ЖКГ дозволяє здійснити це лише за наявності реєстраційних документів по ОСББ. Крім того,     наявність   такого об’єднання надає можливість мешканцям будинку отримати кошти на проведення першого капітального ремонту не лише з місцевого бюджету, а й із державного.

- Олександре Володимировичу,     вже не-одноразово порушувалося питання про те, щоб нарешті задіяти новий контейнеровоз для вивезення сміття. Коли питання вирішиться позитивно?

- Зараз ведеться робота по розробці тарифів для населення по вивезенню сміття контейнеровозом. Можу сказати, що вартість вивезення на одну людину в місяць становитиме близько 5 грн. Після проведення процедури прийняття тарифів і будівництва майданчиків для контейнерів (матеріали для цього вже придбано), будуть встановлені контейнери. Тож за 2,5 місяці, гадаю, всі роботи будуть завершені.

Хочу звернутися до жителів Борової та сіл: незабаром ми відзначатимемо 90-річчя створення району, тож велике прохання навести лад біля своїх помешкань.

- Сергію Павловичу, наступне питання до Вас: якщо буде снігова зима, чи буде можливість оперативно розчищати дороги, боротися з ожеледицею?

- Наразі в державі триває реформа дорожньої служби і остаточне рішення щодо цього питання ще не вирішено. Але у нас в районі вже сьогодні прийнято необхідні розпорядчі документи, заключено відповідні договори з філією «Борівський райавтодор» ДП «Харківський автодор» ВАТ «Дороги України» та іншими суб’єктами господарювання, які будуть задіювати необхідну техніку.

- Доречно відразу ж запитати у начальника КП «ЖКГ» Юрія Чуйка: чи підготовлена відповідна техніка у вашому підприємстві і чи заготовлено аварійний запас палива для її безперебійної роботи?

- Робота в цьому напрямку вже ведеться, техніка готова до розчищення снігу, запас ПММ заготовлено.

- Сергію Павловичу, можна сказати, що підготовка району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду йде за графіком, тож триватиме і робота штабу?

- Обов’язково. З досвіду попередніх років можу з упевненістю сказати, що вона продовжуватиметься і під час опалювального сезону. Це необхідно, щоб оперативно вирішувати проблеми, які виникатимуть.

Олена КОЛЕСНІКОВА.