Общество

Запобігти, допомогти, врятувати

Запобігти, допомогти, врятувати

Цікаву історію про те, якою була пожежна дружина у післявоєнні роки, розповідав у своїй бувальщині на сторінках газети „Трудова слава” Михайло Гомон: „Після війни в районі по штату вбачалася пожежна команда, хоча й невелика – може, чоловік 6-7. Розміщалася вона в низенькій хаті, поряд – сторожова вишка висотою метрів 10, а ще сарай під солом’яним дахом, де стояв напоготові віз, у який в разі потреби запрягали двох коней, котрі тут же й утримувалися. На возі малося все необхідне для гасіння пожежі оснащення: велика дерев’яна бочка, наповнена водою, сокир штук три, стільки ж лопат, багор, брезентовий рукав або шланг з мідним брандспойтом і насос на двох чоловік.”.

 

З роками поступово оновлювалася техніка, обладнання, приміщення. Але незмінним залишався девіз рятувальників: „Запобігти, допомогти, врятувати!”

mns2s

17 жовтня 1997 року працівники СДПЧ-60, якою на той час керував Григорій Голик, святкували новосілля. Приміщення будувалося довгих 7 років. Але заради такого варто було почекати. Новенькі кабінети, кухня, депо для пожежних машин, кімнати для відпочинку, для гостей, для занять спортом – про таке працівники пожежної частини навіть і не мріяли.

На даний час у Борівському РВГУМНС України в Харківській області працює 38 чоловік. Очолює райвідділ підполковник служби цивільного захисту Олег Воронін – людина з великим досвідом роботи. За багаторічну плідну працю його нагороджено багатьма медалями, грамотами, подяками. Цього року Олег Дмитрович за високі показники у службовій діяльності, високопрофесійні та кваліфіковані дії під час виконання службового обов’язку та з нагоди професійного свята Дня рятівника отримав Почесну відзнаку Головного управління МНС України в Харківській області „За безпеку народу”. Подяку начальника Головного управління, генерала-майора служби цивільного захисту П.В. Одарюка отримали заступник начальника з питань реагування на надзвичайні ситуації-начальник СДПЧ-60 майор служби ЦЗ Володимир Калінін, командир відділення СДПЧ-60 старший прапорщик служби ЦЗ Олександр Комишанський, водій СДПЧ-60 прапорщик служби ЦЗ Сергій Терентьєв.

Рятувальники, не замислюючись ні на хвилину, не думаючи про власну безпеку, готові прийти на допомогу в будь-який момент. Скільки життів їм вдалося врятувати, скільком лихам запобігти! Вже, мабуть і не згадає, скільки разів довелося виїжджати на виклики водій Сергій Тарасенко, він працює в пожежній частині з 1993 року. Старший пожежний Андрій Шутько прийшов у 1994 р., в 1997 р. – Анатолій Шинкаренко. Ці троє чоловіків мають найбільший досвід роботи серед молодих колег, і вони охоче діляться з ними порадами. Наймолодший у чоловічому колективі – Андрій Мартиненко, який в цьому році пройшов атестацію і отримав звання пожежного. Свою професію він обрав невипадково – багато років рятувальній справі присвятив його батько Володимир Мартиненко, у райвідділі диспетчером працює і дружина Андрія Наталія. У їхній родині підростає син, хтозна, може і він обере професію пожежного. Ото буде справжня пожежна династія!

Кожен працівник Борівського РВ ГУ МНСУ в Харківській області – на своєму місці. Про це яскраво свідчить статистика за 8 місяців цього року. Протягом цього періоду сталося 14 пожеж (у минулому році – 34), виявлено і знешкоджено 4 мінометні міни. Постійно ведеться профілактична робота з населенням, роз’яснюються правила пожежної безпеки на підприємствах, у школах, дитячих навчальних закладах. Проведено тактичні і командно-штабні навчання, під час яких працівники РВ демонстрували готовність до боротьби з надзвичайними ситуаціями.

Здебільшого чоловічий колектив завжди прикрашають жінки. З 1984 року поєднала своє життя з пожежною охороною Віра Дугіна, яку обрали головою добровільного пожежного товариства. У 1994 р. вона працювала інструктором-профілактиком пожежної частини, а з 2004 р. і до сьогоднішнього дня працює на посаді диспетчера. У 2004 р. на роботу диспетчером влаштувалися Олена Кравцова, Любов Хоружевська, з березня цього року почала працювати Наталія Мартиненко.

Своє професійне свято рятівники відзначатимуть 17 вересня. Хтось святкуватиме з ріднею, хтось з друзями, а перший караул у складі начальника караулу Сергія Івахненка, командира відділення Руслана Полинька, пожежного Володимир Стрельніка, водіїв Павла Муренця, Сергія Сикала та диспетчера Віри Дугіної нестиме у святковий день чергову службу. Тож нехай у цей день не буде тривожних викликів, а святковим буде не лише один день, а всі дні року нехай несуть радість і гарний настрій.

Усім ветеранам і працівникам Борівського РВГУМНСУ в Харківській області здоров’я, щастя, добробуту!

Тетяна ГУНЬКО.