Общество

Дарунок долі. Серпень 2012 р.

Дарунок долі

darunokКожен з нас протягом свого життя періодично оглядається назад, згадуючи чи забуваючи, сміючись чи сумуючи. З роками розумієш, що деякі сторінки твоєї долі бліднуть і зникають, як привиди туманного ранку, а деякі, навпаки, стають все виразнішими і яскравішими. І тут приходить розуміння, що доля нагородила тебе в той момент зустріччю з такими людьми, які залишаться у твоєму житті назавжди.

Мені, як і багатьом моїм односельцям, пощастило зустріти Справжню Людину. Настільки справжню, що з першого погляду здається, ніби вона звичайна. Вона просто любила і добросовісно виконувала свою роботу; вона просто кожного дня віддавала часточку своєї душі, не вимагаючи нічого за це; вона просто вчила нас жити не тільки словами і мудрими порадами, а, в першу чергу, власним прикладом; вона  зараз, коли минуло багато років після нашої розлуки, пам’ятає і любить кожного з нас, знає про всі наші радощі й турботи. Ми назавжди лишаємось її дітьми.

Це – наша перша вчителька Уляна Трохимівна Синицька. Дуже важко підрахувати, скільки було у неї учнів за все життя. Але впевнено можна сказати, що жоден з них ніколи не забуде, як звали його першу вчительку, як зустрічали  у школі її лагідні уважні очі, як завжди доречно могла дати пораду, як легко, органічно могла навчати, як робила зауваження: тактовно і просто, неначе ненароком, а насправді, проникаючи до найглибших куточків совісті.

Нелегка доля сільської жінки, та Уляна Трохимівна завжди знаходила час і на допомогу молодим колегам, і на наші каракулі в зошиті, і на господарство, і на створення власними руками виробів мистецтва, і на смачні пироги, якими частує своїх гостей донині.

Від імені всіх її колег, від імені всіх її випукників хочеться подякувати долі за те, що вона подарувала нам зустріч із такою Людиною. А самій Уляні Трохимівні напередодні 90-річного ювілею побажати всього най-кращого, що є на світі, на довгі-довгі роки!

Щоб сонячний промінчик

Вас веселив щоранку,

Щоб місячна доріжка

Чарівність дарувала,

Щоб довго зустрічали

Серпневії світанки,

Здоров’я, радість, сили

На довгі роки мали.

З любов’ю та повагою, від імені всіх випускників, колег, односельців,

Юлія ТРУШ.

С. Підлиман.

PS. До всіх привітань приєднуються працівники Терцентру та зичать ювілярці міцного здоров’я, радості, родинного затишку й тепла, людської шани та поваги.