Общество

Поповнення фауни

Поповнення фауни

Нещодавно, вже вкотре, Борівська районна організація УТМР за власні кошти придбала та випустила в угіддя 50 голів фазана мисливського.

Фазани дуже обережні та боязкі птахи. При першій нагоді намагаються втекти. Дуже гарно бігають та стрибають. Вважаються одними з найкращих стрибунів серед куроподібних. В той же час фазани не дуже добре літають. Можуть пролетіти 70-150 м, але швидко виснажуються. Тому намагаються не часто літати.

Pavlo Strelnyk

Ці красиві птахи живуть здебільшого біля води та в чагарниках, полюбляють заплавні ліси. Харчуються здебільшого рослинною їжею, а також комахами, молодими мишами, ящірками, змійками. Більшу частину свого життя проводять на землі. Головні вороги: лисиці, сови, яструби, вовки.

Тока починаються з березня. Самці займають гніздові угіддя. після цього ходять по ним з криками "гу-гу-гу", "кох-кох", "ке-ке". Довжина прогулянок самця становить 400-500 м з перервою на харчування на 30-40 хвилин.

Ток триває до 4 місяців й закінчується на початку червня. Будується гніздо, яке має вигляд невеликого поглиблення у ґрунті, облаштовується гілочками, рослинами, пір'ям. У першій кладці буває від 7 до 18 яєць, частіше за все - 8-14 яєць. Яйця мають оливково-бурий колір із зеленуватим відтінком. Розмір їх становить - 42х46х33-37 мм. Як правило, відкладають яйця у квітні-травні. Самка висиджує яйця 21-23 (максимально 27) днів. За цей час вона втрачає до 40% своєї ваги.

У зв’язку з цим хочеться звернутися до населення: не паліть суху траву та очерет, де швидше за все сидить на яйцях самка фазана. Справа в тому, що вона нізащо не покине своє гніздо. Часто навесні можна побачити дуже сумне видовище, коли самець бігає навколо палаючого очерету, де сидить самка, але при цьому вона згорає живцем. Давайте будемо людянішими і оберігатимемо нашу фауну!

Пташенята з'являються із густим пухом, швидко починають бігати та самостійно харчуватися. Незабаром вони вже можуть злітати на 30 см. Через 4-5 місяців досягають розмірів дорослих фазанів. Наприкінці липня - на початку серпня пташенята об'єднуються у зграї до 50 голів. Їх водить самка фазана.

Восени фазани починають збиватися у зграї. Самці окремо - до 100 голів, самки окремо - до 10 голів.

Фазан є цінним мисливсько-промисловим птахом, має дуже смачне м'ясо. В багатьох країнах є улюбленим об'єктом полювання. До того ж його досить часто розводять у спеціалізованих господарствах.

Павло СТРЕЛЬНИК.

Голова Борівської районної організації УТМР.