Общество

З турботою про людей

З турботою про людей

В останню неділю липня відзначають своє професійне свято працівники торгівлі. Від їх чіткої, організованої та ефективної роботи, професіоналізму, тактовності і чуйності залежить наш  настрій і самопочуття. Не існує жодної людини, яка б не зверталася до закладів торгівлі, тому кожен з нас має чітке уявлення про нелегку, але вкрай необхідну роботу представників цієї професії.

 

У селі Першотравневому живе доброзичлива жінка, розумний керівник, справжній професіонал – Віра Миколаївна Рєпка. В 1998 році вона створила дружній колектив приватного підприємства торгівельної мережі, який забезпечує мешканців багатьох сіл  продуктовими  і  непродовольчими товарами. Зараз ця жінка вже на пенсії, але вона й донині  – душа колективу. Віра Миколаївна розповідає: « Більшість наших працівників – колишні представники робкопу радгоспу  ХХ-ччя Жовтня, тому ми більше любимо відзначати  День кооперації.» На це свято вона організовує святковий стіл,  запрошує всіх працівників цього підприємства із сім’ями. Позитивні емоції, пісні, цікаві спогади ллються рікою… Дуже часто Віра Миколаївна надає спонсорську допомогу для різноманітних заходів, вона є головою громадської організації – районної ради роботодавців, членом колегії районної державної адміністрації. Завдяки цій людині мешканці найвіддаленіших сіл мають можливість придбати найнеобхідніші товари.

torgivlya

 Мешканці та гості села Першотравневого залюбки відвідують магазин «Затишок», який повністю відповідає своїй назві. Тут  завжди зустрінуть уважні та приємні продавці, які не тільки допоможуть вибрати потрібний товар, а й за бажанням відвідувачів приготують ароматну каву, зварять смачні пельмені. Не можна обійти увагою роботу інших торгівельних точок цього підприємства – магазинів с. Копанки, с. Вишневе, с.Борівська-Андріївка, с. Ізюмське, точки виїзної торгівлі с. Зелений Гай, у яких також покупців  чекають доброзичливі, приємні у спілкуванні продавці. Вони щоденною нелегкою працею задовольняють потреби найвибагливіших покупців. Більшість із них працюють у цьому підприємстві майже з моменту його заснування. Це В.В.Калініна – незмінний бухгалтер, справжній майстер, відданий своїй справі. Високопрофесійні продавці – О.М.Чернишова, Г.С.Мацуняк, І.І. Лисенко, З.С.Скрипнік, С.І. Дзимінська, О.С.Заворуєва, С.Г.Яцків, реалізатор  В.І.Бондаренко. Також Віра Миколаївна із вдячністю згадує працю таких людей, як Н.І.Певень,  Н.М.Молчанової, О.М.Любої, В.О.Чернишової, котрі за сімейними обставинами змушені були залишити роботу, але заслужили вдячність і повагу багатьох покупців.

Як у кожній професії, у працівників торгівлі є свої складнощі. Перш за все – це спілкування з людьми, які іноді бувають «важкими» у взаєморозумінні, але до кожного треба знайти підхід, подякувати за покупку, запросити завітати до магазину ще. Інші складності – це робота у вихідні дні, довша за часом зміна у святкові дні, матеріальна відповідальність, фізична втома від того, що весь трудовий день доводиться проводити «на ногах», а ще треба своєчасно замовити товар, слідкувати, щоб не вийшов строк його реалізації, охолодити у спеку різноманітні напої…Багатьом покупцям продавці цього підприємства йдуть назустріч – відпускають товар «у борг», виявляючи тим самим довіру своїм споживачам та беручи на свої плечі тим самим неабиякий ризик. Але всі працівники, з ким довелося поспілкуватися, відзначають, що від своєї роботи вони отримують задоволення, коли одержують слова вдячності від покупців. Дуже добре, що в наш нелегкий час, коли важко знайти роботу в селі, ці люди забезпечені працею. А ще цей колектив вирізняється взаємодопомогою, підтримкою, всі вони дружньо відзначають свята, Дні народження…

Багато теплих слів хочеться сказати усім цим людям та іншим представникам торгівлі нашого району. Вітаємо усіх вас з вашим професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, комерційного успіху, ділової ініціативи, стабільності і впевненості у завтрашньому дні.

 Тетяна КОЛЕСНІК.