Общество

Чи якісний товар пропонують покупцям?

Чи якісний товар пропонують покупцям?

yakist-produktivЯкість продуктів, термін їх зберігання. Чи часто ми звертаємо увагу на це, купуючи ті чи інші продукти? Після опитування громадян виявилося, що, на жаль,  не всі борівчани звертають увагу на термін зберігання. Крім терміну придатності, на етикетці можуть бути зазначені інші дати — терміни зберігання і реалізації. Багато хто думає, що відмінностей між ними немає. А вони є і дуже серйозні. Якщо минув термін придатності продукту, то його місце — на смітнику. Споживаючи такі продукти, ми ризикуємо отруїтися.

 

Зверніть увагу на термін зберігання. Для кожного продукту є встановлені норми зберігання. Якщо на упаковці вказано дещо більший термін - у ньому обов'язково наявні стабілізатори та консерватори. Саме ці речовини подовжують термін зберігання. 

Закінчення терміну зберігання означає, що якість продукту змінилася: він міг загуснути, змінити колір, у ньому утворився осад. Такий продукт безпечний для здоров’я, але користі від нього ніякої.

З терміном реалізації проблем  більше. Його встановлює виробник з огляду на те, в яких середньостатистичних умовах продукт зберігається в нас удома.

Не забувайте уважно оглядати упаковку на дефекти. Коробки, бляшки, пакети не повинні бути деформовані. Якщо вони змінили форму, це вказує на неправильне зберігання продукту чи транспортування. У будь-якому випадку продукт міг змінити свої властивості.

Пропонуємо вашій увазі результати опитування борівчан, які відповіли на питання кореспондента газети: “Чи звертаєте ви увагу на термін зберігання продукту, який купуєте в магазинах? Якщо придбали такий товар, що робите з ним?”

Світлана Олексіївна, пенсіонерка: “Ми з чоловіком намагаємося вживати те, що самі приготуємо. Майонез, ковбасу, молочні товари в магазині купуємо дуже рідко. Якщо хочеться молочка, краще придбати домашнього. Хоча був випадок, коли придбала прострочений товар в одному з магазинів м. Ізюма. Добре, що роздивилася термін зберігання майже відразу ж, тому повернула продукт в магазин. Переді мною вибачилися і повернули гроші.”

Оксана, молода мама: ”Нещодавно купила в одному з магазинів Борової рибні консерви і не звернула увагу на термін зберігання. Коли вдома почала відкривати бляшанку, виявилося, що консерви не можна вживати. Тому викинули їх на смітник”.

Таїсія, жителька смт. Борова: “Коли купую продукти, запитую про їх свіжість у продавців. Адже Борова досить невелика, і ми всі знаємо один одного. І все ж обов’язково перевіряю термін вживання продуктів, бо не хочу ризикувати здоров’ям моєї родини. Мене більше непокоять випадки, коли продавці невірно дають здачу. Знаю, що більшість покупців навіть не звертають уваги на це, а дарма. Це дуже важливо”.

Тетяна, жителька Борової: „Як медик, добре розумію важливість якості та придатності до вживання продуктів харчування. Тому обов’язково, купуючи продукти у фабричній упаковці в магазині чи на ринку, звертаю увагу на термін зберігання. Тож прострочені продукти мені не трапляються”.

Галина, приватний підприємець: “Обов’язково звертаю увагу на термін реалізації, особливо молочної продукції. Звичайно, трапляється і прострочений товар, але я його не беру. Лише показую продавцям на такий товар, щоб вони забрали його з полиці. Коли купую ковбасу чи сир, звертаю увагу на запах, колір, нерідко продавці пропонують невеличкий шматочок скуштувати. Тому прострочених товарів ніколи не купувала”.

Валентина: „Коли купую продукти, нечасто звертаю увагу на термін придатності. За це завжди себе картаю, тому що недобросовісних продавців у селищі багато, не раз „підсовували” прострочені продукти. У магазин назад їх не повертаю, викидаю, не хочу сваритися з продавцями, але в такому магазині намагаюся більше нічого не купувати.”

Отож, ситуації бувають дуже різні, і ми звертаємося до всіх жителів району: купуючи товари у фабричній упаковці, обов’язково звертайте увагу на термін реалізації товарів, бережіть своє здоров’я і своїх близьких.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.