Общество

Люди з чистою совістю

Люди з чистою совістю

Алещенко О. М.
Відповідно до п.7 Статуту організації ветеранів України почалися звітно-виборчі збори у первинних ветеранських організаціях району. Такі збори вже проведено у Чернещинській, Богуславській, Підлиманській, Ізюмській організаціях. Найближчим часом будуть проведені збори у селах Гороховатка, Вище Солоне, Першотравневе, Новоселівка, Новоплатонівка, Піски-Радьківські та ін. На зборах були присутні члени президії ради районної організації, які інформують сільських ветеранів про свою роботу.

З доповіддю “Про роботу ради первинної організації за період з червня 2007 про червень 2011 років та основних напрямках роботи на перспективу” виступила голова ради Підлиманської організації ветеранів Г.К. Бабічева – людина активна, творча. У її доповіді не було сумного слова «виживати», - було тверде слово «жити», надавати приклад у облаштуванні подвір’я, веденні підсобного господарства, бути в центрі трудового й морального виховання молоді. У доповіді й виступах присутніх висвітлювалося широке коло діяльності ветеранів. В.Г. Алещенко, колишній Підлиманський сільський голова, обґрунтував необхідність більш пильної уваги до молоді, запропонував опрацювати систему комплексного виховання молоді. Віктор Гаврилович запропонував місцевим депутатам на черговій сесії розглянути питання про причини високої смертності й заходах матеріальної й моральної зацікавленості молодих сімей місцевих династій у проживанні в селах Підлиманської сільської ради. Ветеран Я.І.Кучер говорив про необхідність відновлення системи комплексного використання земельних угідь у багатогалузевому варіанті колективної власності й трудової участі молодих спеціалістів у виробничому процесі. І.Я.Романенко, колишній голова колгоспу “Заповіт Леніна” запропонував провести зібрання ветеранів з участю депутатів, керівників сільської ради, фермерського господарства по питанню створення умов для ведення “ветеранського господарства” як основної форми трудової участі людей похилого віку у розв’язанні продовольчої проблеми…Іван Якович запропонував продовжувати роботу по знаходженню поодиноких поховань воїнів, щоб перенести їх тіла до братської могили або встановити пам’ятний знак на місці поховання. Доповідачі говорили про незадовільне медичне обслуговування, надмірно високі ціни на медикаменти та незадоволеність відміни автобусного сполучення за маршрутом Борова-Підлиман. І.М.Погорєлов наголосив на необхідності більш тісного зв’язку працівників районного військкомату з ветеранами військової служби. Голова виконкому сільської ради О.В.Калінін у своєму виступі розповів про загальний напрямок роботи депутатів з розвитку соціальної сфери села, про недопущення порушення законодавства по соціальному захисту людей похилого віку, у тому числі розрахунків з власниками паїв, запевнив присутніх, що буде відновлено автобусне сполучення з райцентром.

Головою ради ветеранів знову обрано Г.К.Бабічеву, заступником – І.Я.Романенка, затверджені керівники комітетів і комісій з напрямків роботи, обрано склад ревізійної комісії, делегатів на районну конференцію.

Присутні на зборах ветерани були ознайомлені з заявою організації ради ветеранів України від 10 травня 2011 року та зверненням Президії Ради організації ветеранів України до громадян України від 3 червня 2011 року у зв’язку з подіями у м. Львові 9 травня 2011 року. Тексти заяви і звернення були схвалені. Подальше спілкування ветеранів продовжувалося за “солодким” столом під супроводом української пісні.

Подібні засідання рад ветеранів відбулися у с. Богуславці, Чернещині, Ізюмському, Підвисокому, Пісках-Радьківських, на яких ветерани висловлювали проблеми, з якими їм доводиться стикатися і запропонували методи їх розв’язання. Слова вдячності ветерани висловлюють працівникам управління праці й соціального захисту, центру соціальної служби, Борівської ЦРЛ, організації Червоного Хреста, суспільним організаціям та волонтерам.

Збори показали велику організованість людей похилого віку, відповідальність керівників первинних організацій ветеранів Г.К.Бабічевої (С.Підлиман), І.М.Клименка (с.Богуславка), Р.В.Гунько (с.Чернещина), І.М. Данічевої (с.Ізюмське). Свою причетність до долі людей похилого віку й особисту участь у проведенні засідань ветеранів виявили сільські голови О.В.Калінін, В.С. Мальченко, С.А. Вразовська, С.Г.Шафран, директор агрофірми “Новий шлях” О.А. Гомон. Велике спасибі вам, дорогі наші товариші!

А.М.Алещенко.

Голова районної організації ветеранів.

 

 

Боровской район еженедельная газета