Общество

Ще не заспівали всього, про що бажали… 2013

Ще не заспівали всього, про що бажали…

tz07-1Якщо душа співає – значить, що вона молода. У цьому була змога переконатися під час свята «Надвечір’я» у с. Піски-Радьківські. Сюди прийшли молоді душею поважні люди, котрі все своє життя віддали нелегкій праці, вихованню дітей та онуків. Більшість із них бачили війну в дитинстві, пережили важкі голодні роки та післявоєнну розруху. На їхні плечі випало відновлення держави після війни. Але вони залишилися молодими душею, і в цьому велика заслуга пісні. З давніх-давен пісня підтримувала людей і в радості, і в біді, знімала напруження, лікувала душі. Тому не дивно, що на святі мелодії пісень  і запальних, і задушевних лилися рікою.

Дійство відбувалося у приміщенні Піско-Радьківського СБК у затишній залі, святково прикрашеній дбайливими руками господарів – директора цього закладу Валентини Бебешко і керівника народного фольклорного колективу «Українські вечорниці» Валентини Чуйко. Дивувала фантазія і майстерність, з якою виготовлено безліч виробів народного мистецтва, на стінах красувалися чудові картини, що з’явилися на світ завдяки роботі пензля Валентини Бебешко. Милували око зелень та різнобарв’я квітів.Також цікаво було подивитися на фотовиставку, яка відображає культурне життя села – на фотографіях виступи знаного народного фольклорного колективу «Українські вечорниці», різноманітні свята за участю талановитих дітей та молоді. Гостей частували за святково накритими столами із смачними та ароматними стравами.

Привітати людей поважного віку завітала Піско-Радьківський сільський голова В.О. Соловйова, яка побажала їм міцного здоров’я, оптимізму, вміння залишатися й надалі молодими душею. З теплими словами привітань до присутніх звернулася також директор Терцентру З. Т. Костюченко. Вона висловила щиру подяку літнім людям, на плечі яких лягли важким тягарем труднощі пережитих років. Представників старшого покоління щиро вітав музичними дарунками місцевий ансамбль «Гармонія» (Тетяна Лелека, Віта Отчич, Валентина Бебешко, Валентина Чуйко). А музичний супровід організував Юрій Бебешко. Від їхніх запальних пісень засяяли посмішки у всіх, хто був на святі. Молоді душею поважні люди не змогли мовчати – вони почали співати гарні народні пісні. Заспівували безпосередні учасники дійства – місцеві знані артисти українського народного фольклорного колективу «Українські вечорниці» (Т.Є. Масич, К.С. Вербицька, О.І. Басова, А.С. Котлярова, Н.С. Петренко, Р.Ф. Гончаренко, В.А. Хандога). Їм підспівував весь зал. Запам’яталися рядки з однієї пісні, що виконували тоді: «Мы ещё не спели всё, о чём хотели, мы ещё с тобой не начинали жить». Гадаю, ці слова відображають стан молодої душі всіх учасників свята. А згодом більшість із присутніх пустилися у танки. Приємно бачити усміхненими обличчя поважних людей, адже життя не часто їх балувало.

tz07-2«Надвечір’я» спільно організували працівники Терцентру, Піско – Радьківської сільської ради та Піско-Радьківського СБК. Соціальні робітники зробили смачні та ароматні страви: Любов Клименко – польову кашу та котлети, Лариса Вінтер, Світлана Щербина, Тетяна Мітіна, Віра Ломанова, Марина Таран  приготували чудові пироги, млинці, вареники, оладки. Споносрами заходу були: Дмитро Кравчук (до речі, він кожного разу надає спонсорську допомогу Терцентру продуктами харчування), Віктор Байбара, Людмила Лучинська, Зінаїда Шапошнікова, Наталія Фадеєва, Андрій Стрельник, Сергій Гладков, Олександр Волков, Римма Бондар, Валентина Кравцова, Ірина Павленко, Валентина Калєкіна.

Наприкінці розповіді хочеться додати: живіть ще багато років, співайте собі та нам на радість, дорогі наші батьки, бабусі й дідусі! Нехай пісня вам завжди допомагає.

Тетяна КОЛЕСНІК.