Общество

Життя народу — у жнивах ланів

Життя народу - у жнивах ланів

kirichНаближається відповідальна для всіх працівників сільського господарства району   пора - жнива. Їх з нетерпінням чекають не тільки аграрії, а й пайовики, адже після закінчення зернозбиральних робіт вони зможуть отримати плату за оренду своїх паїв. Поки що важко спрогнозувати, якою буде урожайність, адже  погода цього року для рослин була не надто сприятливою - на деяких полях району майже зовсім не було дощів, але можна впевнено стверджувати, що в тих господарствах, де дотримувалися всіх необхідних агротехнологій (сіяли з міндобривами, підживлювали рослини, обробляли поля від бур’янів, хвороб, шкідників тощо) урожай буде не гірше, ніж у минулих роках.

Важливу роль під час збирання зерна відіграє й техніка - сучасні комбайни імпортного виробництва дають можливість збирати врожаї у значно коротші терміни й  майже без втрат. Оновленню машинно-тракторного парку приділили велику увагу керівники агрофірм Микола і Сергій Кириченки. Збирати пшеницю на полях, які вони мають у обробітку, цього року буде новий сучасний комбайн «Джон Дір» серії Т. Крім комбайна, протягом року в їхніх господарствах з’явилося багато й іншої техніки - придбали трактор, культиватор, оприскувач, розпушувач компанії «Джон Дір», 5 тракторів МТЗ, розкидач, лущильник. Звичайно, нова техніка - це одна із складових  успішної роботи господарств, щоб отримувати гарні врожаї сільгоспкультур, працювати не покладаючи рук потрібно цілий рік.

Микола і Сергій Кириченки - керівники сільгосппідприємств «Кириченко М.», «Кириченко С.», «ЮГ», «Злагода». Поля, на яких вони працюють, мають загальну площу 4,5 тис. га. Землі розташовані в різних селах району - в Богуславці, Загризовому, Лозовій, Вище Солоному, Нижче Солоному, Маліївці, Пісках-Радьківських, Дружелюбівці, Ізюмському. Вони добре розуміють відповідальність  перед пайовиками, які довірили їм свої землі, тому роблять усе, що від них залежить, аби врожаї були високими, дбають і про те, щоб земля не виснажувалася, а одним із головних завдань  є вчасна виплата   заро-бітної плати працівникам і якісний розрахунок за оренду землі. Маючи вищу сільськогосподарську освіту і досвід роботи в сільському господарстві, вони прагнуть бути в курсі нових агротехнологій, інновацій техніки, тому часто їздять на наукові се-мінари, радяться з більш досвідченими аграріями.

-           Деякий час ми вагалися, яка техніка для наших господарств буде найкращою, надійною й ефективною, - розповідає Микола Кириченко, - розглядали кілька варіантів, консультувалися зі спеціалістами і  зупинилися на компанії «Джон Дір». Кращі працівники наших господарств пройшли навчання, якщо виникають якісь непорозуміння, і ми, і працівники можуть зв’язатися з сервісною службою компанії по телефону, вони доступно все пояснюють.

-           Миколо Олександровичу, чи буде залучатися до зернозбиральних робіт техніка з інших господарств?

-           Ми сподіваємося впоратися власними силами. Крім нещодавно придбаного комбайна «Джон Дір» на полях працюватимуть  комбайни «Акрос», «Вестерн», «Славутич». Усі машини, трактори, комбайни, що готувалися до жнив, були ка-пітально відремонтовані.

-           Яким сортам пшениці віддаєте перевагу?

-           Звичайно, тим, які добре зарекомендовані в нашій кліматичній зоні, - посіяли такі сорти, як «Шестопалівка», «Одеська 267», «Антонівка», «Осавул».

-           Запорукою ста-більної й успішної роботи будь-якого сільгосппідприємства є працівники, які разом із вами, керівниками, докладають максимум зусиль, щоб земля віддячувала гарними врожаями.

-           Дійсно, багато залежить від працелюбних трудівників.  У наших господарствах працюють 60 чоловік. Усі вони намагаються виконувати свої обов’язки добросовісно, але є люди, які роблять великий  внесок у розвиток господарств. Мають невеликий стаж роботи, але вже добре зарекомендували себе  механізатори Олег Задніпровський, Віталій Змійов, старанно трудяться й досвідчені механізатори Михайло Луців і Вадим Клименко, Сергій Гойда, Олександр Сало, Юрій Шевченко, Анатолій Сидоренко, Віктор Федорченко, Віктор Бурлачка, Віталій Шинкаренко, Павло Масалаб. Хочеться відзначити й наполегливу роботу водія і заправника Павла Сала, водія Олександра Ніконовича.

-           Крім роботи на полях, над чим ще працюють у ваших господарствах?

-           Для точного визначення ваги вантажу обладнали сучасною цифровою електронікою терези, за допомогою яких можна буде важити вантаж до 80 тонн і довжиною до 18 м. Останнім часом у с. Богуславка не працювала олійниця і млин. Ми зробили капітальний ремонт обладнання і сьогодні по олію і борошно приїжджають не тільки пайовики, а й жителі з сусідніх сіл і навіть районів.

-           Часто через газету вам висловлюють подяку за допомогу школам, дитячим садочкам. Допомога дітям є одним із пріоритетів у вашій роботі?

-           Так, намагаємося завжди надавати необхідну допомогу для дітей, але допомагаємо і людям похилого віку, і взагалі всім, хто цього гостро потребує. Наприклад, якщо в родині сталося непо-правне горе - смерть людини - рідним померлого ми даємо матеріальну допомогу в розмірі 700 грн., яка не вираховується з оренди за пай, і  допомагаємо з організацією похорону. Безкоштовно культивуємо й оремо городи пайовиків.

-           Яким цього року буде розрахунок за паї?

-           У залежності від родючості землі ми платитимемо від 700 грн. до 1тис. грн. за 1 га. Розрахунок пайовики зможуть отримати у будь-якому вигляді за власним бажанням - грошима, пшеницею, кукурудзою,  ячменем. І хоча ми не вирощуємо цукровий буряк, враховуючи побажання пайовиків, розраховуватимемося  з ними цукром за оптовими цінами.

-           Дякую Вам за інтерв’ю і бажаю, щоб цього року жнива у ваших господарствах були успішними, щоб сприятливою була погода, а урожай - щедрим.

-           Ми зробили все, щоб виростити гарні зернові - сіяли з внесенням добрив, двічі підживлювали рослини, двічі обробляли від бур’янів, хвороб і шкідників, сподіваємося, що урожай порадує і нас, і працівників, і пайовиків наших господарств.

Розмову з Миколою Кириченком вела Тетяна ГУНЬКО.