Общество

Про дорадництво на селі

Про дорадництво на селі

Важливим питанням сьогодення є дорадництво.  Дорадництво – це нове суспільне явище, яке має на меті відродити сільське господарство та забезпечити його стабільний прибутковий розвиток, на основі специфічних методів (підвищення рівня знань та практичних навичок на основі активних методів навчання; забезпечення найновішою інтегрованою інформацією з різних сфер буття; індивідуальними практичними порадами, демонстраційними показами), формувати нового селянина з новим типом економічного мислення, новою ринковою мотивацією та поведінкою і надає можливість цим ключовим факторам прогресу формувати нове сільське виробництво і нове село. В цілому  дорадництво заповнює нішу налагодження ефективного механізму господарювання. Адже господарства потребують не тільки матеріальної, а й нематеріальної підтримки з маркетингових, агрономічних, інноваційно-технологічних питань.

            Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка на базі своїх можливостей, знань, інновацій хоче залучити Борівський район, а точніше сільськогосподарські підприємства та туристично-культурний центр, співпрацювати  з нами.

Як нам відомо, Борівщина – це родючий, квітучий край, який славиться своїми полями, сосновими лісами, багатими на кисень, Червонооскільським водосховищем, де розташована санаторно-туристична зона.

            Селище знаходиться в гарних кліматичних умовах, завдяки чому в Борівському краї,  за статистичними даними, виробництво продукції складається із продукції агропромислового комплексу, що і дає  підставу розвивати сільськогосподарські підприємства. Вони займаються переважно вирощуванням агротехнічних культур, а саме: озимої та ярої пшениці, ячменю, кукурудзи, гороху, гречки, соняшнику та буряків.

Останнім часом у районі ефективності  набирає курортний центр, який найбільш розвинений у селі Підлиман. У ньому знаходяться  туристичні бази відпочинку, на які приїжджають відпочивати люди  з різних куточків України.

 Наш університет пропонує налагодити співпрацю з сільськогосподарськими підприємствами. В університеті функціонує єдиний в Україні Центр соціологічних досліджень села, який має плідні міжнародні зв’язки з Гарвардським університетом (США). Вперше в Україні створено Iнститут інноваційного менеджменту для прогнозування інноваційних ситуацій в агропромисловому комплексі регіону. Провідні фахівці мають достатній досвід у розробці нових методик і засобів механізації, що дають можливість вирощувати зернові культури  з мінімальними затратами праці на полях. Запропоновані технології передбачатимуть застосування сучасної техніки, пестицидів, мінімальну кількість обробітку і т.ін.  ХНТУСГ ім. Петра Василенка має наукові школи, на базі яких  можливо надавати індивідуальні консультації сільським господарствам та курортному центру з питань маркетингу та менеджменту. Господарствам будуть надані поради щодо застосування сучасних агротехнічних технологій, вивчення та впровадження прогресивних технологій та інновацій, а  кафедра культури університету може консультувати, надати методологічні та практичні методики щодо розвитку культурно-доз-віллєвої діяльності санаторно-курортних баз Борівського району та впровадження зеленого туризму.

Так як Борівщина дуже перспективна місцевість, ми хочемо допомагати їй процвітати, зростати та примножувати свої багатства.

Зі своєї сторони дорадницька служба обіцяє:

1. Доброзичливісь.

2. Орієнтацію на цінності і норми клієнта.

3. Включення клієнта в процес дорадництва.

4. Анонімність (тобто, без згоди клієнта передача будь-якої інформації буде неможливою).

Запрошуємо до співпрацювання!

Олена Гунько.

Студентка ННІ бізнесу і менеджменту ХНТУСГ ім. Петра Василенка.

Наталя Григорівна Грабар.

Науковий керівник, канд. наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри.