Общество

Ех, дороги…

Ех, дороги…

exНе секрет, що автомобілісти хоч і з нетерпінням чекають весни, але, в той же час, не без остраху. Їх можна зрозуміти: взимку їздити слизькими дорогами важко та вкрай небезпечно.  Та після зими – як після війни.  З настанням тепла дороги починають рясніти глибокими вибоїнами.

Автомобільні дороги  забезпечують цілорічний рух автомашин. Їх ремонт - відповідальний і важливий захід, від якості здійснення якого залежить багато чого: і безпека дорожнього руху, і тривалість існування наших автомобілів на дорогах, і настрій та моральний стан автолюбителів. Як і будь-яка споруда, конструкція, дорога для автомобілів має певний термін служби. У процесі її експлуатації, вона піддається всіляким впливам, таким, як атмосферні явища, механічні впливи транспорту. Ремонт допомагає усунути всі неполадки і привести дорогу в належний стан. А періодичне його повторення дозволяє продовжити термін служби дорожнього покриття ще на кілька років.

Про роботу та проблеми дорожників району розповідає начальник філії «Борівський автодор» дочірнього підприємства «Харківський облавтодор» ВАК «Дороги України»  Микола Буряк.

- Наше підприємство обслуговує 272,1 км доріг загального користування у Борівському районі. Працюємо на правах заключення договорів на виконання робіт. Займаємося експлуатацією, утриманням і ремонтом шляхів загального користування. А також  зимовим утриманням автошляхів не лише в нашому районі.

Гадаю, читачам буде цікаво знати, що остання дорога, яка була збудована в районі – у напрямку Чернещина – Островське протяжністю 7,6 км.

Хочу наголосити на тому, що на той час чисельність працюючих на підприємстві була 136 чоловік. А на сьогоднішній день, маючи ту ж загальну протяжність доріг, кількість працівників складає 36 осіб. Основна проблема – недостатнє фінансування нашої галузі. На даний час у нас навіть скорочений робочий тиждень – трудимося лише у понеділок – четвер.

І все ж, незважаючи на всі проблеми, ми прагнемо проводити ремонтні роботи на автодорогах. Так, на сьогоднішній день протягом травня проведено поточний ремонт на дорогах Борова – межа Куп’янського, Ізюмського районів, Підвисоке – межа Ізюмського району.

Незабаром закінчимо ремонт шляхів по маршрутах Борова – Пролетарка – Чернещина, Борова – Підлиман.

До дня Перемоги провели ремонтні роботи на дорогах по вулицях Миру, Колгоспна, частково Набережній.

З кожним роком збільшується навантаження на автошляхи, все час-тіше по них їдуть великовагові автомобілі, тож і руйнування доріг більше. А стан доріг не відповідає таким навантаженням. Згідно з технологічними вимогами, капітальний ремонт доріг необхідно проводити через кожні 10 років експлуатації. Але ці строки не виконуються. Так, у нас в районі є дороги, які не ремонтувалися вже не один десяток років.

Зрозуміло, що стан доріг місцевого значення знаходиться в жалюгідному стані через недостатнє фінансування. На даний час, щоб дороги функціонували, необхідно об’єднати зусилля нашого підприємства з сільськими та селищною радами. На жаль, торік багато узбічч залишилися не обкошеними з осені. З-за цього утворювалися снігові замети.  Слід зробити все необхідне, щоб цього року дана ситуація не повторилася.

Наше підприємство постійно бере участь у ремонтних роботах на державних маршрутах Київ – Харків – Довжанський (Ростовська траса), Чугуїв – Мелове. Зараз ми включилися в роботу по відновленню дороги Харків – Київ. Реконструкція включена в програму підготовки України до чемпіонату по футболу Євро-2012.

На закінчення хочу звернутися з проханням до усіх учасників дорожнього руху: будь ласка,  давайте берегти і не руйнувати ті дороги, що маємо на даний час. Адже через недостатнє фінансування вкрай важко підтримувати їх у належному стані.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.

 

 

 Обзоры стратегий игры в покер, аналитика и новости покера все это на pokermagic.ru: не только обширная база знаний, но и сервис игры онлайн.