Общество

За право жить завдячує народ полеглим і посивілим солдатам

За право жить завдячує народ полеглим і посивілим солдатам

Підготовка до Великого свята

9 maya20131До Великого свята - 68-ї річниці Перемоги - всі жителі району готувалися ретельно й заздалегідь - в селищі й  селах району відбулося кілька суботників, під час яких велика увага приділялася   прибиранню сміття, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, озелененню, а особливо - упорядкуванню місць поховань загиблих і померлих ветеранів Великої Вітчизняної війни. Для вшанування  пам’яті ветеранів Борової й тих, кому не судилося зустрічати 68-у мирну весну, навколо  Центрального кладовища в смт. Борова встановили новий європаркан, біля кладовища посадили молоді деревця.

Автопробіг «Слава визволителям»

9 maya201328 травня на честь усіх, хто боровся за перемогу у Великій Вітчизняній війні, по території Борівського району відбувся автопробіг. Учасники автопробігу - Сергій Федченко, Оганнес Нерсісян, Олександр Лисенко, Сергій і Микола Кириченки, Ігор Погорєлов, Дмитро Гонтар, Андрій Бєсєдін, селищний і сільські голови завітали до учасників бойових дій ВВв, квітами й подарунками привітали їх із 68-ю річницею Великої Перемоги.

Розпочався автопробіг у смт Борова від будинку ветерана Великої Вітчизняної війни І. Й. Семидоцького. Чоловік живе сам, тож був радий гостям, які приїхали віддати йому данину шани. Наступною зупинкою було подвір’я ветерана ВВв О.М. Алєщенка. Селищний голова Олександр Тертишний вручив обом чоловікам  подарунки до святкового столу, а депутат обласної ради Сергій Федченко - червоні гвоздики - символ перемоги. По-синівськи тепло, з любов’ю і, звичайно, з подарунками вітав ветеранів І. Є. Сикала з Борівської Андріївки  і М.А. Місіньова з с. Зелений Гай Першо-травневий сільський голова Оганнес Нерсісян. Гарний сюрприз до свята ветеранам с. Підлиман  підготував і Підлиманський сільський голова Олександр Калінін - новеньку військову форму, зшиту для чоловіків на замовлення. Радісно зустрічала і учасників автопробігу, і Чернещинського сільського голову Світлану Вразовську Н. І. Гунько - єдиний живий учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Чернещинської сільської ради.

Зворушливими були зустрічі з ветеранами Піско-Радьківської сільської ради, покладення квітів до Братської могили в с. Гороховатка. Гороховатський сільський голова Віктор Палієнко розповів, що в Братській могилі, за неофіційними даними, поховано близько тисячі чоловік, але імена багатьох із них і досі невідомі. 

Велике свято Перемоги

9 maya20133З прапорами, квітами, вінками й різнокольоровими кульками жителі та гості Борової зранку шикувалися у довжелезну колону, щоб урочистою ходою пройти від пам’ятника Героям Радянського Союзу Василю Коліснику та Єгору Шутьку до Братської могили. Надзвичайної урочистості надавали хвилюючі звуки духового оркестру, Державні Прапори та Прапори Перемоги. Голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов і голова районної ради Євген Жук, працівники організацій, вшановуючи пам’ять наших земляків-Героїв, поклали до їхнього пам’ятника вінки та квіти.

Біля Братської могили у центрі селища відбувся урочисто-траурний мітинг, під час якого голова Борівської райдержадміністрації Микола Кравцов розповів, якою дорогою ціною дісталася Перемога, за-кликав пам’ятати про подвиг ветеранів і привітав усіх з Великим Святом. Своїми спогадами про жахливі дні війни поділилися ветерани Великої Вітчизняної війни   О.М. Алєщенко і В.І. Савченко.

Пам’ять загиблих і померлих ветеранів ушанували хвилиною мовчання, гірляндами, квітами й вінками, які поклали до Братської могили.

Вклонились Вічному вогню,
Вклонилися доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.

9 maya20134Святкування 68-ї річниці Перемоги продовжувалося на площі селища. Право відкрити святковий концерт надали учасникам духового оркестру Південної залізниці, які своїм виконанням полонили усіх слухачів. Не менш проникливими та яскравими були й виступи учнів Борівської ЗОШ №1, працівників і аматорів Борівського Будинку культури. Ветерани спостерігали за святковим дійством із радістю й сумом водночас: розтривожили душу фронтові пісні, красивий вальс, але гріло серце те, що пам’ять про Велику Вітчизняну війну і всіх, кого вона торкнулася, живе й передається з покоління в покоління.

Після концерту працівники Борівської селищної ради й управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА пригощали всіх бажаючих смачною польовою кашею.

З нетерпінням усі бо-рівчани й гості чекали вечора, щоб разом з учнями Борівської школи №1 взяти участь у факельній ході до Братської могили. Юні школярі з гордістю тримали в руках вогонь пам’яті загиблих і померлих героїв Великої Вітчизняної війни, низько схиливши голови над Братською могилою. Вони знають про війну лише з історії, але їм  небайдуже до тих, хто виборов свободу і мирне життя.

На площі знову зазвучали незабутні фронтові мелодії у виконанні працівників і аматорів Борівського Будинку культури, вони тонко й душевно зу-міли в піснях передати і горе матерів та вдів солдатів, і радість Великої Перемоги.

Яскравий феєрверк осяяв небо над Боровою, у серцях людей із силою спалахнули почуття вдячності ветеранам за мир, щастя, що наша земля вільна від ворогів, радості від того, що маємо можливість виховувати дітей, онуків, даруючи їм щасливе дитинство.

Подарунок  від народного депутата України

10 травня делегація з 20 ветеранів, дітей  Великої Вітчизняної війни Борівського району за підтримки народного депутата України Віктора Остапчука відвідала Свято-Успенську-Святогірську лавру.

9 maya20135Екскурсія була організована на високому рівні: безкоштовний проїзд, відвідування музею Великої Вітчизняної війни та музею створення Святогірської лаври, монастиря, смачний обід, - все це надовго залишиться в па-м`яті всіх, хто того дня  відвідав визначні й святі місця Святогорська.  

На територіях усіх сільських рад району також відбулися  святкові заходи. Під час свята ушанували людей, які подарували нам можливість жити під мирним небом. Біля Братських могил, пам’ятних знаків пройшли мітинги-реквієми. Хвилиною мовчання вшанували па-м’ять загиблих та померлих воїнів, поклали вінки та квіти. Учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, тиловикам вручили квіти, подарункові набори. Традиційно пригощали  польовою кашею, співали фронтові пісні.

Тетяна ГУНЬКО.