Общество

Посівну кампанію 2013 р. затримує несприятлива погода

Посівну  кампанію  затримує   несприятлива  погода

vesna2013iz1Цьогорічна зима, хоч і була холодною, шкоди озимим культурам не завдала. На сьогодні в доброму та задовільному стані перебувають 7,4 мільйона гектарів, або 91,8% посівів озимих в Україні. Прогнозований обсяг пересіву - близько 500 тисяч гектарів (у минулому році пересівали 2,3 млн. га).

У Борівському районі по всіх категоріях господарств озимих культур на зерно восени 2012 року було посіяно на площі 15940 га. Озимі культури на площі 11721 га (73%) знаходяться в доброму стані, 4371 га (27%) в задовільному, слабких та зріджених немає. Підживлення озимих культур проведено  на площі 12,6 тис. га, що становить 100% до плану. 

Засобами захисту рослин агропідприємства забезпечені на 100% - у наявності  36,6 тонн.

Із загальної кількості тракторів (332 одиниць) у районі планується задіяти на весняно-польових роботах 183. Також підготовлено 216 культиваторів, 189 сівалок.

У 2012 році було закуплено 18 нових потужних тракторів, 9 сучасних сівалок та 20 грунтообробних машин. На проведення весняного комплексу робіт сільськогосподарським підприємствам необхідно 60 млн. грн.

Відповідно до плану весняно – польових робіт по всіх категоріях господарств очікується посів ярих зернових та зернобобових культур на площі 13992 га, в т. ч. ярої пшениці - 100 га, кукурудзи на зерно - 7000 га, проса - 1200 га, гречки - 447 га, вівса - 1085 га, ячменю - 3400 га, гороху - 860 га, нута -  80 га.

Також планується посів цукрового буряку на площі 50 га, соняшнику 10200 га, сої 1100 га, кормових культур 4285 га.

vesna2013iz2На Борівщині розпочався посів ранніх зернових культур - посіяно  ячмінь на площі 815 га (СФГ «Моноліт», а/ф «Світанок», ФГ «Слобода»), 95 га гороху (СФГ «Моноліт», а/ф «Світанок»), 359 га однорічних трав (СТОВ «Новий шлях». Та холодна весна цього року не дає можливості аграріям багатьох регіонів проводити запланований комплекс весняно-польових робіт у повному обсязі. Наразі завершують посівну кампанію аграрії південної частини України - Одеської, Херсонської та Миколаївської областей. Так, в Одеській області вже засіяно 99% прогнозованих площ, у Херсонській – 95%, Миколаївській - 87%. У Криму вже завершили  посів ранніх зернових культур. Станом на 2 квітня в Україні ранніми ярими зерновими засіяно 701 тисячу гектарів. В інших областях, зокрема, і в Харківській чекають тепла.

Разом з першим заступником голови Борівської райдержадміністрації Володимиром Могильовим і начальником відділу організації виробництва, переробки, маркетингу сільськогосподарської продукції, інженерно-тех-нічного забезпечення та безпеки праці управління агропромислового розвитку РДА  Володимиром Кавуном на цьому тижні ми відвідали ТОВ агрофірму «Ізюмське» і поспілкувалися з директором агрофірми Григорієм Салом. На полях цього господарства  уже посіяний ячмінь і завершилися роботи по підживленню озимих культур.

- Григорію Петровичу, скільки гектарів землі обробляють працівники ТОВ  «Ізюмське»?

- Всього в обробітку агрофірми 2350 гектарів, у господарстві трудиться 63 чоловіки.

- Чим  підживлювали озимі?

- Підживлення озимих проводили високоякісним мінеральним добривом КАС-32. На цих роботах працювали Олексій Мавлетбаєв, Віктор Макаренко, Олександр Шкода. Прикриття вологи і боронування озимих здійснювали Юрій Колісник, Василь Ткачов, Володимир Даниленко.

- Які  озимі культури були посіяні, як вони перезимували?

- На полях ТОВ «Ізюмське» на площі 600 га було посіяно озиму пшеницю. Всі рослини на даний час у доброму стані. 

- Однією з головних передумов отримання гарного врожаю є захист рослин від хвороб і шкідників.

- Ми придбали комплексний захист для озимих із сумішшю препаратів, до яких входять гербіциди, інсектициди, фунгіциди, мікродобрива. Після того, як підвищиться температура й відновиться весняна вегетація рослин, будемо захищати посіви озимої пшениці від хвороб і шкідників.

- Чи оновлюється машинно-тракторний парк агрофірми?

- Намагаємося іти в ногу з часом, для застосування  новітніх технологій виробництва сільгосппродукції по можливості  купуємо якісну високопродуктивну техніку. Нещодавно придбали сучасний ґрунтообробний комплекс  Wil-Rich,  комбайн CASE.

- Останнім часом велика увага приділяється раціональному використанню земель, у цьому році Державна сільськогосподарська інспекція України особливо суворо контролюватиме це питання. Чи маєте проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачає заходи по охороні земель?

- ТОВ а/ф «Ізюмське» завжди приділялася увага раціональному використанню земель, детально, з урахуванням  принципів забезпечення пріоритету охорони земельних ресурсів і відтворення родючості грунтів розроблялася структура посівних площ. Згідно з новими вимогами законодавства було укладено угоду із землевпорядною організацією про  виготовлення проекту землеустрою з еколого-економічним обґрунтуванням сівозміни.

- Які культури плануєте сіяти навесні?

- Відповідно до структури посівних площ будемо сіяти пшеницю, просо, гречку, однорічні трави, кукурудзу на зерно. Весь посівний матеріал перевірено на якість Держсільгоспінспекцією в Харківській області.

- Яким сортам кукурудзи віддаєте перевагу?

- Імпортних селекцій -  «Євраліс семанс», «Майсадур», «КВС» та ін.

- Весняна посівна кампанія цього року проходить із запізненням, погодні умови для сівби поки що несприятливі. Устигнете посіяти в оптимальні, рекомендовані для посіву строки?

- Звичайно, хвилювання є, але сподіваюся, що весь комплекс весняно-польових робіт буде завершено  у відповідності до графіку. Робітники    ТОВ а/ф «Ізюмське» - дуже працьовиті, наполегливі, добросовісні,  вони докладуть максимум зусиль, аби всі заплановані польові роботи виконати швидко.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.