Общество

Весна покликала у поле

Весна покликала у поле

vesna1Розтанули сніги, починає пробиватися перша травичка, з’являються бруньки, квіти, чути спів пташок... Це настала весна - найпрекрасніша пора року, оспівана багатьма поетами.

Вона приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, а й радість і надію на краще. Після невблаганних морозів та лютих хуртовин, після снігів, що вкривали землю пуховою ковдрою, після зимової сплячки, у яку впадають не лише деякі види звірів, а вся природа, нарешті приходить весна…

 

І відразу з настанням тепла над полями сільгосппідприємств СОК «Рідний край» (керівник Іван Любий) та СТОВ «Восток агро 2004» (керівник Валерій Шевченко) діловито загуркотіли трактори. Це механізатори господарств по мерзлоталому грунту почали вносити мінеральні добрива на полях озимого ріпаку, а згодом розпочалися роботи по прикриттю вологи і підживленню озимої пшениці.

Торік восени озимої пшениці було посіяно близько половини всіх посівних площ обох господарств. Сівбу проводили з мінеральними добривами, отримано стовідсотково сходи, на даний час вони знаходяться у хорошому стані.
Ці господарства чи не єдині у районі, які займаються вирощуванням озимого ріпаку, минулого року дану культуру було посіяно на площі 200 га. Як розповів керівник СОК «Рідний край» Іван Любий, на початку травня за сприятливих погодних умов ріпак має зацвісти, бо саме він із усіх сільгоспкультур зацвітає раніше.

- Боронування проводимо двома тракторами  Т-150, обладнаними новими двигунами МТЗ і 20-метровими розкладними зчепленнями, - продовжує він розповідь. – Це дає можливість щодоби прикривати вологу на площі близько 180 га і завершити такий важливий агрозахід у найкоротші строки, що дуже важливо для нас. На боронуванні добросовісно трудяться механізатори Олексій Голоха і Віктор Авраменко.

Підживлення озимих здійснюють чотирма тракторами із зерновими сівалками. Цей агрозахід проводять механізатори Геннадій Сукало, Віктор Притуляк, Олександр Бербенко, Андрій Бєлкін, мінеральні добрива підвозять водії Юрій Колєнченко, Микола Дудукало, Павло Любий, Віталій Вроманов, Віктор Любий. Засипають селітру у сівалки Сергій Коломієць і Володимир Курій.

vesna2Весь комплекс весняно-польових робіт контролює головний агроном господарства Олександр Марченко.

На сьогодні не всі працівники господарств зайняті на проведенні польових робіт, але інші теж не гають часу, а проводять ремонт та технологічне налагодження сільгоспмашин та причепного інвентарю, що на даний час знаходяться у майстерні.

Як би не банально звучав вислів, але він дійсно відображає суть про те, що весняний день рік годує. Тому вся робота на полі організована так, щоб ефективно використовувати весь світловий весняний день.

Окрім озимих, у господарствах  цього року планується посіяти кукурудзу на зерно та соняшник.

На час проведення весняно-польових робіт у достатній кількості завчасно придбано паливно-мастильні матеріали, посівне насіння і засоби захисту рослин. Підготовлено необхідну техніку для внесення гербіцидів, інсектицидів та ін. Так, для внесення на поля гербіцидів, налагоджено обприскувач «Кампо».

Для того, щоб поліпшити якість зерна озимої пшениці, планується закупити мікродобрива і вносити їх протягом періоду вегетації.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімку: під час проведення весняно-польових робіт у СОК «Рідний край».