Общество

Вже Весни-красни прийшов час!

Вже Весни-красни прийшов час!

MASLJANA BOROVAТрадиційно весело проходило районне свято Масляної. З самого ранку на центральній площі селища відчувалося пожвавлення: метушилися люди, готуючись до святкового дійства. Кожен був зайнятий своєю справою: артисти прикрашали сцену, налаштовували апаратуру, вносили останні штрихи до костюмів та декорацій, представники селищної та всіх сільських рад району розбивали святкові намети, розставляли завчасно виготовлені декорації і, звичайно ж, смачні та ароматні страви. Окрасою площі стало опудало, яке символізує зиму. Велася торгівля різноманітними продуктами… Все свідчило  про те, що до свята приготувалися ретельно.

І ось розпочалося дійство. Скоморохи голосно та піднесено потішали народ. А людей прийшло чимало. Свято стрімко набирало обертів. На сцені розгорнулося цікаве театралізоване дійство, яке підготували учні 7 та 11 класів Борівської ЗОШ №1 під керівництвом Н.П. Кам’янської. Глядачам подарували свої чудові номери художньої самодіяльності й прекрасний настрій аматори і працівники районного Будинку культури,  Піско-Радьківського СБК, Богуславського СБК, Гороховатського СБК, Чернещинського СБК, Підлиманського СБК.

Голову Борівської РДА Миколу Кравцова, голову Борівської районної ради Євгена Жука, заступника голови Борівської РДА Сергія Шутька вітали представники селищної і кожної з сільських рад району. Цікаво було спостерігати, як оригінально їх поздоровляли піснями, віршами, приказками, одночасно пригощали неперевершеними стравами. Керівники району вручили представникам селищної і кожної сільської ради ра-йону Подяку за активну участь у підготовці та проведенні свята «Масляної» у 2013 році в смт. Борова.

Яких тільки страв не було на святі: традиційні млинці і вареники, пампушки і оладки, пиріжки і тістечка, каша і юшка, пельмені та шашлики… Всього розмаїття не перелічити. Дуже багато людей посмакували того дня кулінарними шедеврами наших господинь. Найгостиннішою була Борівська селищна рада – для частування всіх бажаючих її працівники приготували і роздали 1,5 тис. пельменів, 500 вареників, 500 порцій польової каші, 300 порцій юшки, 400 млинців. Також люди безкоштовно могли насолодитися чудовими стравами господарочок з інших сільських рад.

Радувало око розмаїття виробів народних умільців. Заворожували неперевершено оформлені експозиції, кожна з яких гідна окремої розповіді. Можна було побачити навіть старовинний самовар. Колориту до свята додавали цікаві костюми.

А яке свято без розваг? На площі ходили кумедні «Млинець» із «Вареником», які додавали яскравих барв до святкової палітри. Всі охочі могли з ними сфото-графуватися. Згодом розпочалися цікаві конкурси і змагання, у яких із задоволенням взяли участь всі бажаючі. Не обійшлося без традиційного конкурсу, в якому треба вилізти по слизькому стовпу нагору за призом. У глядачів перехоплювало дух, коли вони спостерігали за смільчаками, які відчайдушно підкорювали вершину стовпа.

Кульмінацією дійства було спалення опудала зими.  Люди вигукували: «Вже Весни-красни прийшов час! То тікай же ти, Масляна, від нас!»

Тетяна КОЛЕСНІК.