Общество

День відкритих дверей у суді

День відкритих дверей у суді

sydУ нашому швидкоплинному житті згідно з Конституцією України кожна людина має право на захист. Нерідко в неприємні ситуації потрапляють  неповнолітні громадяни – школярі. З метою забезпечення прозорості та відкритості діяльності судів, обізнаності широкої громадськості з їхньою  роботою, 20 грудня 2014  року Борівським  районним судом, який, до речі, входить у десятку кращих судів Харківської області, був проведений «День відкритих дверей» для учнів старших класів, який дав змогу старшокласникам поспілкуватись з працівниками судової системи, більше дізнатись про специфіку роботи фахівців.

 Учні одинадцятого  класу Борівської ЗОШ № 1 разом  з учителем правознавства В“ячеславом Будніком, з великим бажанням відвідали цей захід. Привітно всіх зуст-ріла керівник апарату суду Колеснікова Н.К. і ознайомила із облаштуванням залів судових засідань. Школярі  отримали можливість побувати в судовому залі засідання для слухання кримінальних справ, де дізналися, як проходить процес їх розгляду. Цікаво пройшла зустріч із головою суду Любою В.І., яка розповіла дітям багато корисної інформації. Також учні мали змогу почути цікаві  доповіді  керівника апарату суду  Колеснікової Н.К. та заступника керівника апарату суду Давиденко Л.О., після чого - отримати відповіді на поставлені запитання.   У всіх учасників цього заходу від зустрічі залишилися багато вражень та позитивних емоцій. Деякі учні поділилися ними і зі мною.

Олександр Жук, учень 11 класу Борівської ЗОШ №1: Я отримав безліч позитивних вражень від побаченого та почутого, дізнався для себе багато цікавого та корисного, зокрема, про впровадження нових інноваційних технологій, які полегшують різні судові процеси. Щодо планів про подальше навчання, то напевно, одним із  обраних мною вузів  буде саме юридичний.

Артур Рівчак, учень 11 класу Борівської ЗОШ №1: Хоча я і не планую вступати до юридичного вузу, сьогоднішнє відвідування Борівського районного суду справило на мене велике враження. Ми щиро вдячні за цікаву та змістовну зустріч, сподіваємося, що отримана інформація неодмінно буде корисною в подальшому житті.

Наталія Василенко.