Общество

Чим запам’ятався рік, що минув?

Чим запам’ятався рік, що минув?

Нарешті і до нас, хоч і не надовго, завітала справжня зима зі снігом і морозом. Сніг, можливо, не радує дорослих, адже необхідно його прибирати з доріг та тротуарів. А от для малечі – це велика радість. Можна, нарешті, пограти у сніжки, зліпити снігову бабу, покататися на лижах, ковзанах. Тобто, повноцінно відпочити на зимових канікулах.

А доки малеча відпочиває, дорослі мали час згадати рік минулий, чим він нас порадував та що слід ще зробити, щоб життя стало кращим і для наших дітей та онуків, і для нас самих.

 

Тож давайте згадаємо, як минув 2011 рік для борівчан і чим   він   запам’ятався?

У лютому з робочою поїздкою до Рахівського ра-йону Закарпаття вирушили представники Борівщини, щоб перейняти досвід співпраці з Корпусом Миру в Україні. У рахівців вже давно створені громадські організації, які отримують гранти для розвитку громади. І за рахунок цього проводять  євроремонти у школах, дитсадках, розвивають тваринництво, тощо.

З лютого відновила свою роботу Борівська районна організація Товариства Червоного Хреста. Головою обрано Антоніну Щербак.

У березні на Зміївщині проходив етнофестиваль «Масляна на Коропових хуторах». На святковий ярмарок та масові гуляння з’їхалися представники всіх районів Харківщини. Від Борівщини успішно виступив Піско-Радьківський народний фольклорний колектив «Українські вечорниці».

Наприкінці березня був проведений весняний ярмарок, до якого готувалися всі – і підприємці, і сільгосппідприємства, і сільські та селищна рада. Та головне, що ніхто не пішов з ярмарку з поганим настроєм, бо то було справжнє свято, до того ж ціни на  продукцію приємно радували усіх покупців.

Проходили найрізноманітніші спортивні змагання серед дітей та дорослих. Так, наприкінці березня завершився районний етап малих олімпійських ігор «Діти Харківщини».  Переможці районних ігор захищали честь Борівщини на зональних спортивних змаганнях, які відбулися у квітні.

Вже традиційно, з настанням тепла, в районі проводилася акція «Зробимо Борівщину чистою», в якій взяли участь колективи підприємств, організацій району, громадяни, діти теж не змогли бути в стороні від такої корисної справи. Займалися не лише прибиранням сміття, а й насадженням дерев.

На початку квітня вперше у районному будинку культури пройшов відбірковий фестиваль української пісні «Слобожанський вінок», у якому взяли участь фольклорні та вокальні колективи, квартети, дуети і солісти Борівщини.

У квітні почав діяти  спільний проект Євросоюзу та ПРООН під назвою «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Відбулася перша зустріч з координатором з розвитку громад у Харківській області Галиною Чалою.

У квітні пройшов ра-йонний тур конкурсу «Таланти ІІІ тисячоліття», визначено переможців.

15 квітня до Борової прибула делегація представників Рахівського ра-йону, які познайомилися з умовами відпочинку дітей у таборі «Орлятко», взяли участь у благоустрої Борової.

Борівщина багата на таланти. У травні  танцювальний колектив «Східні танці» взяв участь у Міжнародному фестивалі «Караван 1000 звёзд». Колектив отримав Кубок східної Європи та ІІІ місце у конкурсі.

14 травня відбувся Всеукраїнський суботник, цього дня продовжувалися роботи по благоустрою сіл, селища, і ПЗОВ «Орлятко».

Лауреатом сьомого обласного конкурсу обдарованої молоді «Музична Слобожанщина», який пройшов у Харкові 14 травня, став вихованець дитячої музичної школи Олександр Жук.

У травні педагогічний колектив, випускники, учні, ветерани, всі жителі села відзначали 125-річний ювілей Калинівської школи.

Вперше за багато останніх років на сцені ра-йонного будинку культури пройшла театралізована вистава «Коли зійде місяць», яку підготували вихованці гуртка «Мальва» (Борівська ЗОШ), присвячена Дню захисту дітей.

У червні вихованка ДМШ Вероніка Мостова отримала Гран-прі фінального туру міжнародного фестивалю дитячої художньої творчості  «Таланти ІІІ тисячоліття» у номінації «Музичне мистецтво».

На початку червня діти з Рахівського району приїхали на відпочинок до Борівщини.

Наш земляк Анатолій Вразовський став чемпіоном світу з військово-спортивного багатоборства на чемпіонаті світу, який пройшов у Харкові.

Наприкінці червня жителі Борівщини спостерігали незвичне шоу – парад ретроавтомобілів.

В цей же час до Борової прибув волонтер із Америки Блейклі Нефф. Він проводить тренінги для молоді і спільні уроки анг-лійської мови у школах ра-йону.

Не пересихає струмок народних талантів, якими щедро наділила матінка-природа наших земляків. У липні на регіональному фестивалі-огляді молодіжної естрадної пісні «Цвіт папороті» випускниця музичної школи Юля Блохіна посіла І місце в номінації «Найкраще виконання улюбленої пісні»

У липні діти Борівщини поїхали у незабутню казкову подорож у столицю Гуцульщини, яку їм подарували Борівська та Рахівська райдержадміністрації.

Цього ж місяця проводиться виїзне засідання обласного штабу по підготовці до нового опалювального сезону, яке вів заступник голови ХОДА Валентин Дулуб. З робочою поїздкою на Борівщину приїздив заступник голови ХОДА Ігор Шурма, він провів особистий прийом громадян.

«Хлопець, який співає душею» - так стали говорити про Івана Ганзеру, коли він взяв участь у проекті «Голос країни» і підкорив серця мільйонів глядачів та згодом став переможцем.

Серпень теж був багатий на події, серед яких відзначення 20-річчя Незалежності України, участь Борівщини у «Сорочинському ярмарку», стартував міжрайонний фестиваль «Слобожанський вінок».

У вересні наш район виграв проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Борівщина взяла участь у Великому Слобожанському ярмарку.

Наказом Президента України від 23 серпня наш земляк Віктор Гамора отримав звання генерал-майора авіації України.

У жовтні відбулися перші збори громад сільських та селищної рад, яких було відібрано для участі у проекті ПРООН.

Цього ж місяця залізничну станцію «Колгоспна» перейменовано в імені Олега Крючкова.

19 жовтня переможець шоу «Голос країни» Іван Ганзера у своєму рідному селі підписує контракт з найбільшою компанією «Юніверсал мьюзік».

21 грудня виповнилося 45 років з дня відновлення нашого району… 

Звичайно, це не всі визначні події, які відбувалися на Борівщині протягом року, а постійні читачі районки про них дізнавалися, гортаючи її сторінки.

Сьогодні Святий вечір. За давньою традицією, у Святвечір за столом із 12 страв має зібратися вся родина. Не годиться спізнюватись до святкової вечері, бо цілий рік людина буде блукати в дорозі. Під час трапези не можна виходити з-за столу та голосно розмовляти.

7 січня - Різдво Христове - велике християнське свято, сповнене радості, щастя і веселощів.

Тож щастя вам усім і здоров`я!

Підготувала

Олена КОЛЕСНІКОВА.