Общество

Серцем і душею небайдужі

Серцем і душею небайдужі

aprМайже закінчилися осінні польові роботи, настала пора підводити підсумки. Наш район – аграрний, дуже багато людей працюють саме в цій сфері, і всі вони в очікуванні свого професійного свята – Дня працівників сільського господарства. Не буде перебільшенням сказати, що від якості роботи цих людей безпосередньо залежить економічна незалежність країни, добробут її громадян. Кожен із нас щодня споживає продукти сільського господарства, для вироблення яких докладено чимало зусиль, щоденну напружену працю наших трудівників-аграріїв. Тому ми доземно вклоняємося всім вам, працівники сільського господарства і дякуємо за вашу роботу!

Майже всі керівники сільгосппідприємств стикаються з різноманітними проблемними питаннями у роботі: які добрива застосувати краще, які сорти най-ліпше підходять для вирощування в нашій місцевості, які засоби захисту   рослин застосовувати, де придбати високопродуктивних тварин для господарств та багато ін. На допомогу їм завжди прийдуть працівники управління агропромислового розвитку Борівської РДА.  Тут трудяться приємні у спілкуванні, чуйні люди, які завжди нададуть кваліфіковану допомогу та пораду.

До основних завдань, які виконують спеціалісти установи належать: координація роботи сільгосппід-приємств, участь у реалізації державної аграрної та соціальної політики на селі, проведення аналізу тенденцій і прогнозування процесу розвитку галузей агропромислового виробництва, створення належних умов для організації виробництва і збуту сільськогосподарської продукції та продовольства, сприяння розвитку ринкової інфраструктури, а також проведення моніторингу агропродовольчого ринку. Іншими словами, спеціалісти цієї установи координують та надають допомогу сільгоспвиробникам, при чому не тільки господарствам, а й фізичним особам, наприклад, організовують виплати в рамках Державної програми по утриманню молодняка великої рогатої худоби, розв’язують спірні питання у межах своїх повноважень по виплатах орендної плати за землю, тощо. Щодня спеціалісти управління тісно співпрацюють з аграріями, надають консультації по придбанню сільгосптехніки, залучають наукових співробітників з інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва для надання консультацій та рекомендацій в галузі рослинництва, організовують виплати  державних дотацій аграрному сектору.

 Крім щоденної співпраці з сільгоспвиробниками проводяться семінари, до участі в яких залучаються керівники району, спеціалісти, організації, науковці.

Весь перелік роботи, яку виконують спеціалісти установи, назвати важко. Хочеться детальніше розповісти про колектив цієї організації.  Наталія Козинська працює тут з червня 2002 року. Спочатку вона трудилася на тимчасовій посаді спеціаліста ІІ категорії, а з серпня 2004 року - на посаді заступника начальника – начальник відділу економічного аналізу. На плечі цієї тендітної жінки лягло безліч проблем, які треба вчасно й компетентно вирішити, але завдяки своїй працелюбності та наполегливості вона вміє перебороти труднощі у роботі, до того ж, вона – приємна у спілкуванні та доброзичлива. Все це дуже допомагає Наталії Сергіївні. Про свою роботу вона  говорить так: «Не можна сказати, що працювати легко. Особливо напруженими є періоди, коли проходить посівна кампанія та жнива. Тоді працюємо цілодобово, без вихідних. Мені завжди допомагають мої колеги, підтримують. За це я їм дуже вдячна».

У  відділі економічного аналізу працює спеціаліст І категорії Сніжанна Мелещенко. Це людина, яка не боїться труднощів у роботі, доброзичлива, енергійна, працелюбна.

Відділом фінансово-кредитного, організаційно-кадрового, інформаційного забезпечення та ревізійної роботи керує   Валентина Петренко, людина великої відповідальності, принциповості. Її дуже поважають не тільки колеги, а й бухгалтери сільгосппідприємств, які часто звертаються до неї за консультаціями.

У цьому ж відділі трудиться  спеціаліст І категорії Світлана Ляпко, вона виконує і бухгалтерську роботу, і завідує кадровими питаннями. Це дуже відповідальна, компетентна людина. Крім того, це – великий оптиміст по життю, яка підтримує колег у складні моменти.

Не можна не сказати про спокійного, врівноваженого, розумного спеціаліста І категорії Олександра Кондратенка. Це людина, яка «з комп’ютером – на ти», адже  вміє створювати та вдосконалювати програми, які полегшують повсякденну роботу працівникам установи. Буває так, що над якоюсь програмою доводиться потрудитися кілька тижнів, та йому такі завдання під силу. За людські та професійні якості його дуже поважають у колективі.

 Головний спеціаліст Володимир Кавун працює у відділі організації виробництва, переробки, маркетингу с/г продукції, інженерно-технічного забезпечення та безпеки праці.   За спеціальністю він – агроном. Без перебільшення можна сказати, що Володимир Володимирович має енциклопедичні знання в галузі рослинництва. І не дивно, чому щодня до нього звертаються аграрії за консультаціями. Дуже відповідальний, щирий, користується повагою серед колег.

Головним спеціалістом у цьому ж відділі працює також Лідія Жукова, за фахом зоотехнік. Ця  людина є високим професіоналом своєї справи. Вона неодноразово брала участь у розробці ра-йонних програм розвитку галузі тваринництва. Лідія Володимирівна тісно співпрацює з різними спеціалістами тваринницької галузі.

Нещодавно у відділі почав працювати Сергій Шаповалов, інженер за фахом. Він трудиться  лише півтора місяця, але за невеликий період роботи проявив себе ініціативним, небайдужим працівником. Це – грамотний спеціаліст, який надає консультації аграріям по придбанню та ремонту сільгосптехніки, опікується питаннями з охорони праці.

Наостанок розповіді хотілося б іще раз привітати всіх працівників цієї установи та всього аграрного сектору району із професійним святом та побажати найголовнішого – міцного здоров’я, родинного затишку, достатку, мирного неба.

Тетяна КОЛЕСНІК.