Общество

Життєві реалії сільського господарства

              Життєві реалії сільського господарства

Цей рік для аграріїв нашого району був дуже непростим: погодні умови були не надто сприятливими і для росту рослин, і для збирання вирощеного врожаю. Та, незважаючи на труднощі, більшість сільгосппідприємств району впоралися із запланованими завданнями, зібрали непоганий урожай ранніх зернових і пізніх культур.

Нелегко було працювати  цього року й керівнику ФГ «Кириченко М.»,  ПАФ «Злагода», ФГ «ЮГ» Миколі Кириченку. В обробітку - 4600 га, поля - в різних куточках району. Техніку доводилося гнати з одного віддаленого села в інше, що знаходиться за кілька десятків кілометрів.

Під керівництвом - близько 80 чоловік. У кожного свій характер, свої принципи, своя особиста думка. Працівники «Злагоди» і «ЮГу»  побоювалися, що новий керівник «скорочуватиме» людей, але жодного «скорочення» не було. Спільну мову керівнику з працівниками вдалося знайти, хоча деякі нововведення Миколи Кириченка не всі   сприймали радісно.

Щоб зібрати вирощений урожай без великих втрат і в оптимальні строки, в господарство купили новий комбайн «Джон Дір», продуктивність якого вдвічі вище, ніж у комбайнів вітчизняного виробництва. Та добре працювали чоло-віки й на інших комбайнах, намагаючись зробити «відрив» як можна меншим. Збирати озиму пшеницю на площі 1530 га вирушили жнивні екіпажі в складі: Анатолія Сидоренка, Віталія Шинкаренка, Олександра Сала, Юрія Шевченка, братів Сергія і Володимира Гойдів, Михайла Луціва, Вадима Клименка. Середня урожайність озимої пшениці становила 29 ц/га. Непоганий результат, але цього року ціна на озиму пшеницю була нижчою, ніж у минулому році. Тож особливої радості аграрії нашого ра-йону, в тому числі й Микола Кириченко,  від  урожаю озимої пшениці не отримали. Сподівалися на високий прибуток від соняшнику. Його урожайність у господарствах, які очолює Микола Кириченко, була 40 ц/га. Та ціна й на соняшник не порадувала: вона теж була нижчою від минулорічної.  Збирання врожаю озимої пшениці й соняшнику було дуже ускладнене несприятливою погодою, та завдяки досвідченим трудівникам господарств усе зібрали без особливих втрат. Добре, злагоджено працювали водій Олександр Ніконович, трактористи Олег Задні-провський і Олександр Дейнеко.  За невтомну, добросовісну працю кращих робітників  представили до нагороди - під час святкування Дня працівників сільського господарства Грамоти та Подяки отримають комбайнер Михайло Луців, бригадир Іван Алєшков, трактористи Віктор Бурлачка, Віктор Федорченко. 

Праця в сільському господарстві - завжди великий ризик. Але навіть, якщо отриманий урожай і ціна на нього не надто високі,   від цього не має залежати ні розрахунок за паї, ні заро-бітна плата працівникам господарства. Це добре розуміє і Микола Кириченко  - і з 1 жовтня середня зарплата в його підприємствах підвищилася до 3 тисяч гривень. Розрахунок за паї завершується. В рахунок паю бажаючі могли отримати за власним бажанням гроші, зерно, насіння. Також залюбки беруть борошно і олію, що виготовляється в господарстві. Городи пайовикам орали безкоштовно, не вираховуючи плату з паїв. 

Значну матеріальну підтримку отримують від Миколи Кириченка дитячі садочки, школи, інші заклади соціальної сфери. Не відмовляє він у допомозі людям, які приходять до нього зі своєю бідою. У великому, щирому й доброму серці вистачає  любові й до матінки-землі, й до людей.

На полях ФГ «Кириченко М.»,  ПАФ «Злагода», ФГ «ЮГ» зеленіють дружні рясні сходи - в цих господарствах під урожай 2014 року озимою пшеницею засіяли 2300 га. Від щирого серця хочеться побажати, щоб погодні умови завжди були сприятливими, щоб у наступному році поля щедро віддячили високими врожаями. Керівнику й працівникам господарств - здоров’я, витримки, гарного настрою, нехай кожен день буде радісним!

Тетяна ГУНЬКО.