Общество

Проблеми й досягнення Гороховатської сільської ради 2012

Проблеми й досягнення Гороховатської сільської ради

gorsr1Віктор Палієнко  має великий стаж роботи на посаді Гороховатського сільського голови - вперше його обрали ще в 1990 році. Щоправда, в його роботі була чотирирічна перерва (з 2002 року по 2006), але, відпочивши, Віктор Миколайович знову вирішив балотуватися на посаду сільського голови.

Територія Гороховатської сільської ради -три  населені пункти: с. Гороховатка, с. Бахтин, с. Голубівка, в яких проживає 801 чоловік.

Чим живе село, які напрямки розвитку території сільської ради є пріоритетними, над розв’язанням яких проблем працює сільська рада, розповів у інтерв’ю Гороховатський сільський голова Віктор Палієнко.

-           Вікторе Микола-йовичу, чим Гороховатська сільська рада відрізняється від інших сільських рад?

-           На мою думку, на території нашої сільради найкрасивіша природа, живуть тут працьовиті, хороші люди. Мабуть, для кожної людини найкраща й наймиліша та земля, де народився й виріс, де прожив більшу частину свого життя. Є в наших селах те, чим по праву можна пишатися. Гордість с. Гороховатка - дитячий садочок, відкритий після капітального ремонту в 2010 році. Відвідує його 16 дітлахів. У садочку багато нових яскравих іграшок, створені всі умови для повноцінного розвитку й виховання дітей. Очолює заклад Валентина Іванівна Надворна, крім неї, у садочку працює ще 5 чоловік.

-           Скільки учнів відвідує   Гороховатську школу?

gorsr2

-           В школі навчається 59 чоловік. Учні школи - активні учасники всіх заходів, що проводяться в селі,  вони доглядають Братську могилу, разом із учителями ведуть пошук родичів загиблих у Велику Вітчизняну війну. З директором школи Тетяною Тарановою, яка є членом виконкому сільської ради,  вирішуємо багато питань. Цього року в школі зроблено ремонт східців, покрівлі, шкільного туалету, і, звичайно, косметичний ремонт кабінетів і коридору.

-           Чи надаються на території сільської ради медичні послуги?

-           В с. Бахтин працює фельдшерсько-акушерський пункт, в Гороховатці - амбулаторія загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), в якій працює 10 чоловік. Тут є лабораторія, фізкабінет, кабінет стоматолога, акушерська, аптечний пункт.  Зроблено зручний для громадян графік - амбулаторія працює з 8 години до 18.30 год., у вихідні здійснюється прийом черговими мед-працівниками.   

-           Які здобутки маєте цього року?

-           У цьому році в Гороховатці відкрито перукарню, велику залу для обрядових послуг. Зроблено ремонт у ФАПі та в клубі с. Бахтин. Проведено ямковий ремонт по вулицях Садова й Зарічна. Придбано два насоси для водопостачання, встановлено другу водозабірну башту, відремонтовано систему водопостачання в с. Бахтин. Ще одне важливе питання для сільської ради - це виконання бюджету. За 10 місяців цього року бюджет сільської ради виконано на 119%.

-           Одним із головних завдань для сільського голови є благоустрій території. Що було зроблено в цьому напрямку?

-           Цього року благоустрою території приділено велику увагу. Зважаючи, що через Гороховатку проходить траса, пос-тійно обкошували від бур’янів і збирали сміття на узбіччі дороги. Керівники фермерських господарств допомогли вирішити питання по збиранню й вивозу твердих побутових відходів у населення - збираємо й вивозимо сміття 2 рази на місяць.  Навесні було зроблено ремонт пам’ятників історії - Братських могил у с. Гороховатка й с. Бахтин, пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932 - 1933 років.

-           Як намагаєтеся вирішити найактуальніші проблеми для жителів Гороховатської сільської ради?

-           Найболючішою проблемою для мешканців Гороховатки є питна вода. Системі водопостачання вже більше 50 років, на капітальний ремонт потрібно кількасот тисяч гривень. Таких коштів ні сільська рада, ні жителі села виділити не можуть. Ми взяли участь у конкурсі міні-проектів «Питна вода», але виграш конкурсу - 20 тисяч гривень, а нам, щоб замінити водозабірник,  потрібно більше дев’яноста тисяч гривень. Наш проект відправили на конкурс регіонального рівня, чекаємо результатів. Ще одне хвилююче питання - дамба між Гороховаткою і Бахтином, вона знаходиться у ава-рійному стані, її необхідно терміново ремонтувати. І вже багато років чекають на блакитне паливо у своїх оселях мешканці Бахтину. Питання дуже складні, на їхнє вирішення потрібні великі кошти, але докладаємо всіх зусиль, аби ці проблеми розв’язати.

-           Розкажіть, будь ласка, про колектив сільської ради.

-           Моя права рука, незамінний помічник - секретар Раїса Кушин. Землевпорядник  Ірина Алєксєєнко допомагає жителям сільради вирішувати земельні питання. Касира Людмилу Пелих добре знають не тільки в Гороховатці й Бахтині, вона - депутат районної ради, бере активну участь у житті всього району. Світлана Матвієнко - фахівець із со-ціальної роботи Борівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Працює не лише на території Гороховатської сільської ради, а й Підвисочанської та Підлиманської. 

-           Закінчуючи нашу зустріч і цікаву розмову, хочу побажати Вам, Вікторе Миколайовичу, щоб усі питання на благо жителів села вирішувалися легко, щоб на території Гороховатської сільської ради люди жили в злагоді й добробуті.

Інтерв’ю підготувала Тетяна ГУНЬКО.