Разное

Як розподілити свій час?

Як розподілити свій час?

У вас часто буває таке, що начебто і справ небагато, а все одно нічого не встигаєш? Або ще гірше: захлинається у справах, не знаючи з чого почати з цієї величезної купи. Але ж хочеться ще й відпочити, правда?

Тільки давайте не будемо кидатися від однієї справи до іншої, а спокійненько сядемо і подумаємо над тим, чому ж ми нічого не встигаємо? А справа напевно в тому, що ми не вміємо розподіляти свій час, простіше кажучи - планувати день.

 

Саме цим ми зараз і займемося.Для початку візьмемо аркуш паперу і ручку (олівець, фломастер, маркер, можна і не один) і усядемося в затишному кріслі в кімнаті, де нам ніхто не заважатиме. Навіть улюблену собачку (котика, рибку, динозаврика і т.д.) залишимо в іншій кімнаті - зараз нам потрібна тиша, щоб зосередитися.

Отже, для початку розпишемо свій завтрашній день.

Спершу напишемо найнеобхідніші речі і час їх виконання . Ні, мова не про доповідь або зустрічі з фінансовим директором, а про наших особисті та необхідні потреби: сон, сніданок, обід і т.д. Пишемо час їх виконання. Далі розписуємо найважливіші справи на завтра (припустимо, написати 3 частини доповіді).

Позначаємо кожну справу часом її виконання. Не забуваймо також про перерви для відпочинку, телефонні дзвінки, прогулянки, тощо.

Тепер починається найскладніше. Спробуємо виконати намічений на завтра план . Невеликі відхилення від розкладу не страшні (ми ж не роботи, врешті-решт!). Якщо виконати не вийшло, то складаємо спрощений розклад на наступний день. Зазначаємо лише основні пункти - те, що обов'язково треба зробити. Це вже має допомогти, якщо Ви, звичайно, не належите до тих людей, які абсолютно не можуть жити за планом. Хоча, тут мова йде скоріше про самоконтроль і самовиховання.

Далі, якщо Ви впоралися з першим кроком "навчання", переходимо до другого. Плануємо кілька днів або тиждень і намагаємося діяти відповідно до плану. Звичайно, це не означає, що доведеться і далі жити за розкладом. Такі тренування нам потрібні для того, щоб навчитися робити все чітко і по порядку, не розриваючись між кількома справами.

Дуже важливо перші дні долати спокусу порушити план. Ви ж це робите для себе, так не треба себе обманювати. Через деякий час виробиться звичка рівномірно розподіляти свої справи.

На наступному етапі Вам потрібно буде складати не весь розклад, а список справ .

Заведіть щоденник, в якому будете відзначати справи і час, коли вони повинні бути зроблені .

Або ж купіть (або зробіть самі) настінний календар з великими осередками днів тижня і записуйте свої плани туди. Буде чудово, якщо календар Ви оберете яскравий. Він буде кидатися в очі і не дозволить про щось забути. До того ж, на календарі можна помітити дні народження друзів, пам'ятні дати і свята і т.п.

Ще один варіант - записувати свої справи в телефон. Він вже точно про них не забуде і нагадає Вам про це мелодією (якщо Ви, звичайно, не забудете його зарядити).

Безпрограшний варіант - залишати записки на холодильнику або дзеркалі, - там Ви їх точно помітите.

Також можна порадити зробити кілька паперових кишеньок (яскравий папір, кишеньки приблизно 15 на 15), на кожному з яких яскравим маркером написати: "що треба зробити" і т.п. І обов'язково кишеньку "що вже зроблено". У першому кишеньку класти записки з справами, у другому поступово по мірі виконання справ перекладати записки з першого. Запевняємо, що збільшення обсягу другої кишеньки в порівнянні з першою значно підніме Ваш настрій і бажання працювати!

Зрештою, Ви звикнете до того, що усі ваші справи розкладено по поличках і, можливо, Вам більше не знадобиться щось планувати .

Коли Ви навчитеся розподіляти свої справи, у Вас з'явиться більше вільного часу, яким Ви вільні розпоряджатися спонтанно! Та й до того ж, життя цікавіше, коли в ньому багато несподіваного (головне, щоб ці несподіванки були приємними).