Разное

Як позбутися від плям на одязі?

Як позбутися від плям на одязі?

Зараз у продажу можна знайти безліч плямовивідників. Вони розрізняються за вартістю, але коштують грошей. А ви замислювалися над тим, що позбутися від забруднень і плям на одязі можна абсолютно безкоштовно - за допомогою підручних засобів?

Для того, щоб успішно позбавити будь-яку річ від непривабливої плями і при цьому не пошкодити тканину, перш за все, потрібно встановити походження і склад цієї плями.

 

Особливо обережно слід виводити плями на ніжних тканинах яскравих забарвлень. Щоб не зіпсувати річ, спробуйте засіб, що збираєтеся використовувати, де-небудь на внутрішній стороні виробу або на підкладці, щоб дізнатися, чи не надасть воно руйнівного впливу на матеріал.

Поговоримо про те, як можна позбутися від найпоширеніших забруднень.

Плями від шоколаду, кави і какао , а також від риби і соусів на світлих тканинах можна вивести за допомогою теплого (але не гарячого!) гліцерину. Пляму слід кілька разів промокнути ваткою, змоченою в нагрітому до 35 градусів гліцерині, а потім випрати річ, як звичайно.

Плями від трави добре очищаються концентрованим мильним розчином з додаванням нашатирного спирту.

Плями від ягід і червоного вина можна вивести сумішшю з рівних частин сирого яєчного жовтку і гліцерину. Суміш потрібно нанести на пляму, приблизно на 2-3 години, а потім ретельно промити теплою водою.

Плями від взуттєвого крему добре видаляються бензином.

Плями від міцного чаю можна вивести сумішшю гліцерину з нашатирним спиртом ( 4:1).

Якщо на одязі є плями від крові , то прополощіть, а краще замочіть річ на кілька годин спочатку в холодній воді, а потім вже як звичайно періть в теплій або гарячій воді.

Від плям йоду можна позбутися за допомогою звичайного картопляного крохмалю. Змочуємо пляму холодною водою і натираємо її крохмалем до тих пір, поки вона не зникне. Ну а потім перемо річ, як звичайно.

Плями іржі можна видалити лимонним соком або концентрованим розчином лимонної кислоти.

Від свіжих чорнильних плям можна легко позбутися за допомогою валер'янки. Змочивши шматочок вати краплями валеріанової настоянки, слід терти пляму до тих пір, поки вона не зникне.

Нові масляні плями слід негайно затерти звичайною кухонною сіллю, вона вбере в себе жир, і залишки плями легко відіпруться звичайним способом.

Плями від фруктів, соусів, шоколаду та інші не масляні плями, а також невеликі підпалини від праски на білій тканини можна видалити за допомогою перекису водню. Змочуємо ватку тривідсотковим перекисом водню і прикладаємо до плями на кілька годин. Коли пляма зникне, обов'язково прополощіть річ в теплій воді, інакше вона може пожовтіти на сонці в тому місці, де ви виводили пляму перекисом.

Плями від сажі та кіптяви можна видалити скипидаром , а плями від гасу - бензином.

Плями від сечі на кольорових тканинах можна вивести розчином оцту (1:5), а на білих -- розчином лимонної кислоти (1:10).

Плями від дьогтю слід спочатку зчистити ножем, а потім замочити на пару годин у гарячому молоці.

Якщо масляні плями або плями від парафіну, які вам потрібно видалити, ще свіжі, спробуйте такий спосіб. Під пляму підкладаємо паперову серветку і пропрасовуємо несильно нагрітою праскою. Більша частина жиру вбереться у серветку.

Плями від лаку для нігтів можна видалити ацетоном. Саме чистим технічним ацетоном, а не рідиною для зняття лаку. Змочуємо річ водою і промочуємо ваткою, змоченою в ацетоні. Як тільки пляма від лаку для нігтів повністю зникне, потрібно добре прополоскати річ у воді, щоб після висихання розчинника на місці плями не вийшла інша пляма.

Важливо пам'ятати, що деякі способи виведення плям підходять не для всіх тканин. Слід дуже обережно застосовувати розчинники і хімічні речовини. Не слід відразу застосовувати дуже концентровані розчини для виведення плям. Краще використовуйте більш слабкий розчин, який виведе пляму повністю за 2-3 прийоми. Так ви очистите річ, не пошкодивши її.

Обережність слід проявити у роботі із бензином чи ацетоном. Деякі хімічні речовини можуть бути вогненебезпечними або токсичними при тривалому вдиханні.