Общество

30 вересня – День усиновлення

30 вересня – День усиновлення

15 кроків до дитини

День усиновлення - це свято, яке щороку припадає на 30 вересня та співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Враховуючи суспільну значимість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, усиновлення в нинішніх реаліях є прикладом відродження справжніх родинних цінностей та збереження сім’ї, як однієї з головних основ моральності сус-пільства, прикладом громадянського подвигу, взірцем християнського милосердя і любові до ближнього. Усиновлення - це важливий та відповідальний крок, який потребує християнських чеснот - віри, надії, любові та мудрості.

Як усиновити дитину? В якому віці? Говорити правду про усиновлення дитині або зберігати таємницю? Які документи надавати? Як підготуватися до першої зустрічі з дитиною? Як підготувати рідних до прийняття в сім’ю дитини? Які можливі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, крім усиновлення? Цю інформацію Ви можете отримати в службі у справах дітей Борівської райдержадміністрації. Якщо ви вирішили усиновити дитину, Вам необхідно здійснити 15 кроків до дитини:

 1. Збір документів.

 2. Подання до служби у справах дітей заяви про взяття на облік, як кандидатів в усиновлювачі та відповідних документів.

 3. Обстеження пра-цівником служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.

 5. Отримання висновку про можливість бути усиновителями.

 6. Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.

 7. Отримання направлення на знайомство та встановлення контакту з дитиною.

 8. Знайомство та встановлення контакту з дитиною. Подання заяви про усиновлення дитини за місцем перебування дитини.

 10. Отримання висновку органу опіки та піклування про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

 11. Подання заяви та документів до суду, судове засідання щодо розгляду питання усиновлення.

 12. Отримання нового свідоцтва про наро-дження дитини в органах ДРАЦСГ за місцем реєстрації народження дитини.

 13. Оформлення нового свідоцтва про наро-дження дитини.

 14. Передача дитини усиновлювачам.

 15. Здійснення працівником служби у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини (працівники служби у справах дітей щорічно відвідують сім’ю протягом перших трьох років після усиновлення, в подальшому – один раз на три роки до досягнення дитиною повноліття).

            Дитина, яка усиновлена, зберігає право на пенсії у зв’язку з втратою годувальника, які вона мала до усиновлення. Громадяни, які усиновили дитину-сироту, дитину позбавлену батьківського піклування, мають право:

 - на грошову допомогу у розмірі як при наро-дженні першої дитини. При усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;

 - на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

 - на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років );

 - на отримання що-річної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

            На даний час на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою, піклуванням, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 52 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. В дитячих державних закладах перебуває 5 дітей даної категорії. Із загальної кількості дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації,  підлягають усиновленню12 дітей.

            Не кожного дня хлопчики і дівчатка знаходять своїх маму і тата. І будемо сподіватись, що комусь з наших дітей пощастить, і він знайде батьків в особі читачів газети. Дитина чекає на Вас! Врятуйте її від сирітської долі, а усиновителям, опікунам, прийомним батькам і батькам вихователям низький уклін за Вашу душевну щедрість, батьківську турботу, родинне тепло, яке ви даруєте щодня дітям!

Світлана МАКСІМОВА.

Головний спеціаліст сектору опіки, піклування, усиновлення та інших форм влаштування служби у справах дітей райдержадміністрації (6-13-34).