Общество

7 і 8 вересня в м. Харків працював Великий Слобожанський ярмарок

yarmarok7 і 8 вересня в м. Харків працював Великий Слобожанський ярмарок. Цього року ярмарок розмістився на території «Радмір Експохолл». Свою продукцію привезли більше 250 підприємців з усієї Харківської області й з сусідніх областей Росії. М’ясо, молочні продукти, овочі, фрукти, рибу, мед та багато ін. можна було купити за цінами значно нижче    середньообласних. Із Борівщини Юрій Клименко привіз на продаж мед, ТОВ ЦОВТ «Акваторія» - м’ясо і м’ясні вироби, ФГ «Слобода» - рибу.

 Але на ярмарок приїжджали люди з усієї Харківщини не тільки, щоб купити продукти, а й щоб насолодитися гарними українськими піснями, які звучали у виконанні колективів районних відділів культури, подивитися на чудові експозиції в старовинному українському стилі, взяти участь у цікавих, веселих розвагах, у різних майстер-класах. А ще кожен район пропонував глядачам ярмарку безкоштовно спробувати традиційні українські страви: куліш, пироги, вареники, сало,  домашню ковбасу.

Борівщина запрошувала в гості на  «Борівське подвір’я». Солом’яний бичок, який стояв біля подвір’я, особливо приваблював малечу, та й дорослі з задоволенням фотографувалися біля нього на згадку про свято. На подвір’ї було ще багато й смачного: печений гарбуз, квашені яблука, малосольні огірочки та помідори, бутерброди з салом, квашена капуста, пироги, коровай. Почесним гостям - першому заступнику голови Харківської обласної ради Олені Олешко,  директору Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Віталію Панову,  директору Департаменту еконо-міки і міжнародних відносин ХОДА Сергію Авершину -, які завітали на «Борівське подвір’я», борівчани підготували пиріг у вигляді герба Борівського району. Заходив на гостини до борівчан і Герой України Анатолій Криворучко. 

 Підкріпившись      за обідом смачними українськими стравами, які приготували працівники ПП «Ревкова Т.Г.» на чолі з директором підприємства Тетяною Ревковою, працівники відділу культури і туризму Борівської РДА, вийшли на Велику сцену Слобожанського ярмарку. Як завжди, гаряче, бурхливими оплесками, глядачі зустрічали Валентину Невмирич, Андрія Шведченка, вокальний колектив у складі Валерії Шакаліди, Римми Піднебенної, Андрія Шведченка і Сергія Тугая.

  Мені пощастило насолодитися милозвучними голосами співочих талантів Борівщини, коли поверталися з ярмарку додому. Протягом усієї поїздки в автобусі лунали українські народні, пісні з кінофільмів під акомпанемент Валентини Невмирич. Відстань від Харкова до Борової вперше для мене здалася такою короткою, час сплинув непомітно. На згадку про Слобожанський ярмарок-2013 і в мене, і  в усіх, хто  представляв Борівщину, залишилися приємні спогади й невеличкі сувеніри, які кожен придбав для себе й своїх рідних. 

Борівська РДА і райрада висловлюють подяку за  підготовку до Слобожанського ярмарку директору Піско-Радьківського ПНІ Володимиру Шерстюку, приватному підприємцю Тетяні Ревковій, виконавчому директору ФГ «Схід Борової» Юрію Сосновику, головному спеціалісту відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій РДА Руслану Хатнянському, головному спеціалісту сектору у справах молоді та спорту РДА Валерію Малашику, працівникам відділу культури та туризму РДА.

Тетяна ГУНЬКО.