Общество

Де хазяїн ходить, там і хлібець родить

Де хазяїн ходить, там і хлібець родить

Кожного разу впевнююся в правильності цієї народної мудрості, спілкуючись з керівником СТОВ “Добробут плюс” Василем Назарьком. Проїжджаючи полями господарства разом з Василем Володимировичем, раділа не лише від того, що на полях панує порядок, а й тому, що є на землі люди, які так люблять свою землю і дбайливо, по-господарськи ставляться до неї. Не лише беруть від неї, а й дають їй все необхідне.

 

…Що може бути прекрасніше від дозрілої хлібної ниви, на якій  працюють комбайни, у вишині співають жайворонки… Коли відчуваєш, що твоя праця не даремна, та й оцінена матеріально досить високо.

І ось на полi з’явилися червонi комбайни, нiби хто розсипав на золотавi обрiї ягоди калини - “Ниви” i “Полісся”, побiля них снували трактори i автомашини. Звичний жнивний крутiж, коли людям нiколи вгору глянути.dobrobut

Над комбайном вщухає гаряча завiрюха пилюки вперемiшку з половою, i по трапу збiгає комбайнер і ділиться враженням: “Погляньте, яка пшениця – працюєш, i душа радіє”.

  Вiд самiсiнького ранку сонце пече так, що на бункерi можна яєчню смажити. Якби не кондицiонер у кабiнi, то було б справжнє пекло. Обговоривши з керівником господарства деякі нагальні питання, чоловік знову спішить до кабіни, адже від його виробітку залежить кінцева заробітна плата. А під час жнив вона завжди висока.

Цього року хліборобам господарства необхідно було зібрати понад 800 га ранніх зернових. Перевагу надали таким сортам, як “золотоколоса”, “шестопалівка”, “антонівка”. Жнива проходять злагоджено, адже вся техніка була вчасно і якісно підготовлена, придбано необхідну кількість паливно-мастильних матеріалів. Якщо й трапляються певні поломки техніки на полі, то їх вчасно ліквідують.

На полях працюють чотири комбайнові екіпажі, жнивна кампанія продовжувалася 10 днів, а на день виходу газети роботи по збиранню вирощеного врожаю закінчено. Середня врожайність озимих склала 40 ц/га.

При цьому слід зазначити, що кожного року жнива вносять свої корективи. Так, цьогорічні після великої кількості опадів не дозволили хліборобам виходити рано в поле, та й увечері роботи закінчувалися близько восьмої години, тобто, коли вже з’являлася роса.

Звичайно ж, для всіх працюючих в їдальні СТОВ готують смачні гарячі обіди; на полі, де працювали жнивні екіпажі, був у наявності літній душ, чергували відповідальні за протипожежну безпеку. 

- Добре попрацювали на жнивах всі працівники господарства і, зокрема, комбайнери з багатим  досвідом роботи: Микола Зінченко, Анатолій Тесло, Вадим Калєкін, Василь Москот, водії Віктор Скрипнік, Володимр Погрібняк, Сергій Захарченко, механізатори Василь Кушка, Григорій Малій, – розповідає Василь Володимирович. - Зерно з поля надходить у склад, де проводять його доочищення, сортування. Згідно з лабораторними даними, продукція високої кондиції, адже вирощена відповідно до технології – сівбу проводили з мінеральними добривами, вносили гербіциди, підживлювали, застосовували необхідні засоби захисту рослин.

Відразу після збирання озимих, якщо не зміниться погода, механізатори приступлять до збирання ячменю (240 га), який цього року теж доволі непоганий. Його планують збирати прямим комбайнуванням, бо поля чисті від бур’янів, а зерно повністю достигло.

Одночасно у СТОВ займаються заготовкою сіна для тваринницької галузі. Для цього скосили лугову траву, посіяно овес, тюкується і перевозиться для зберігання горохова солома. На заготівлі сіна працювали механізатори Василь Кушка, Олександр Кононенко, водії Володимир Нужний, Михайло Любий.

- Після рясних дощів в хорошому стані знаходяться інші сільгоспкультури – соняшник, цукрові буряки, просо, - продовжує керівник господарства. – Вважаю, що вологи в землі ще достатньо, все, що необхідно для їх вирощування, ми внесли, тому будемо сподіватися на нормальний врожай даних культур. Щодо вирощування соняшників, вирішили сіяти в основному насіння імпортних селекцій, зокрема французькі гібриди “ягуар”, “аламо”, “альманзор” та відомої фірми-виробника насіння “Сенгента” – “алего”, “делфі”. Хоча не відмовилися і від вітчизняних – а/ф “Сади України” та Інституту рослинництва імені Юр’єва.

Словом, робота у СТОВ кипить і дуже сподіваюся, що їх зусилля будуть винагороджені рясними врожаями усіх сільгоспкультур.

Олена КОЛЕСНІКОВА.