Происшествия

До початку пожежонебезпечного періоду в основному готові

До початку   пожежонебезпечного   періоду  в основному готові

gotovЗ метою удосконалення структури ДСНС України та системи управління на місцевому рівні з питань організації і проведення пошуково-рятувальних робіт в зоні НС, надання допомоги постраждалому населенню і його подальшої евакуації у безпечні райони, Борівським районним сектором ГУ ДСНС України у Харківській області 25.04.2013р. було ініційовано та  проведено тактичні навчання органів управління та сил оперативного реагування Борівського району щодо готовності їх до ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в природних екосистемах.

Метою даних навчань було наступне:

- визначення рівня готовності органів управління і сил цивільного захисту (цивільної оборони) Борівського    району  до реагування на надзвичайні ситуації, перевірка відповідності ЦО (ЦЗ) сучасним вимогам;

- перевірка приведення в дію плану реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру  при виникненні пожеж в природніх екосистемах;

- перевірка готовності комісї ТЕБ та НС, а також евакуаційної комісії району  щодо прийняття обгрунтованих рішень з організації і управляння заходами та діями під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- перевірка готовності до взаємодії між органами управління ЦО (ЦЗ) району, а також силами та засобами, які залучаються на проведення рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій даного характеру.

До навчань було залучено представників Борівської райдержадміністрації, а також:

      -  сили та засоби  Борівського лісництва;

      - сили та засоби 60-ДПРЧ ГТУ МНС у Харківській області;

      - мобільно – оперативну групу Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області;

      - сили та засоби ХПП ТОВ «Борова-Агро»;

      - представників Борівської ЦРЛ;

      - відповідальних осіб Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області;

      - представників відділу освіти Борівської РДА.

Всього в навчаннях взяло участь 54 особи.

Загальне керівництво навчаннями було покладено на першого заступника голови Борівської райдержадміністрації Могильова В.В.

            Навчання проводилися в 2 етапи: в ході 1-го етапу було теоретично та практично відпрацьовано питання щодо локалізації та ліквідації лісових пожеж силами та засобами відповідних служб та організацій району, а також  порядок взаємодії та залучення нево-єнізованих формувань району.

            В ході 2-го етапу на базі ПЗОВ «Орлятко»  відпрацьовано питання щодо проведення евакуаційних заходів із зон задимлення та можливого виникнення лісової пожежі.

            Під час  навчань встановлено, що сили Борівської районної ланки ТП ЄДС ЦЗ Харківської області  до виконання заходів щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з лісовими пожежами, в основному готові. Техніка знаходиться в задовільному стані, працівники пройшли необхідне навчання, про що є відповідні документи.

            Але було виявлено і ряд недоліків в підготовці району до безпечного функціонування в пожежонебезпечний період 2013 року, а саме:

-           ігнорування землекористувачами та населенням району  вимог по забороні випалювання залишків торішньої трави, сухого опалого листя та пожнивних залишків;

-           на даний період повільно вирішується питання щодо проведення утилізації побутового сміття в лісових насадженнях та прибережній лісовій смузі, що залишається після відпочиваючих, та який збільшує пожежонебезпечну завантаженість, а це може призвести до виникнення лісових пожеж;

-           керівниками сільськогосподарських підприємств району не приділяється достатня увага для створення та підтримання в  постійній бойовій готовності добровільних пожежних команд;

-           на території району  недостатня кількість обладнаних пірсами місць забору води пожежною та пристосованою технікою.

            За результатами проведених навчань район отримав задовільну оцінку щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2013 року.

Володимир Калінін .

Начальник 60-ДПРЧ.

Євген Тамлянкін.     Провідний інспектор Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області.