Закон и мы

Державна соціальна допомога на догляд

 Державна соціальна допомога на догляд

 Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» (зі змінами) з 1 січня 2012 року підвищено розмір державної соціальної допомоги на догляд деяким категоріям інвалідів, зокрема, інвалідам І групи з числа малозабезпечених, які одержують пенсію за віком або за вислугу років чи по інвалідності та буде становити: для інвалідів І групи підгрупи А – 30%; для інвалідів І групи підгрупи Б – 15% прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність.

 До малозабезпечених інвалідів І групи належать особи, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 Середньомісячний сукупний дохід особи для визначення права на призначення допомоги на догляд обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім`ї на кількість членів сім`ї.

 Для призначення державної соціальної допомоги на догляд до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання подаються наступні документи:

 - заява;

 - паспорт;

 - ідентифікаційний номер Єдиного державного реєстру фізичних осіб;

 - довідка про склад сім`ї;

 - трудова книжка;

 - декларація про доходи та майно, що заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї.

 Допомога на догляд не призначається інвалідам, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

 Особам, які одержують надбавку до пенсії на догляд, за бажанням замість зазначеної виплати може бути призначена допомога на догляд.

 Телефон для довідок : 6 -11- 18.

В.В.Гармаш.

В.о. начальника відділу грошових виплат

та компенсацій управління праці

та соціального захисту населення .