Авторское, Образование

Ти знаєш, що ти — людина

Ти знаєшТи знаєш, що ти   -   людина…

Щорічно у грудні в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році з нагоди прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації  прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх людей планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави.

«Ти знаєш,  що ти   -   людина?».

Ти знаєш  про  це чи ні?

Усмішка  твоя    -  єдина,

Очі твої  -  одні...»

Цими словами відомого українського поета В.Симоненка було розпочато загальношкільну лінійку  з нагоди  Всеукраїнського тижня права.  Протягом тижня у школі було проведено Всеукраїнський  урок  права «Права людини» (5-11 класи), учні 5-7 класів переглянули презентацію  «Казкові герої у країні прав та обов’язків», організовано виставку малюнків «Я маю право!» (активними учасниками стали Мирошниченко Владислав, Сокольська Ірина, Насоненко Ярослава, Дуйко Анастасія, Вишнякова Аліна, Семенюк Ольга, учні 10 класу; Ісаєва Надія, Тягно Юлія, учні 7 класу), у шкільній бібліотеці діяла виставка періодичних видань, нормативних документів  з правової тематики «Закон і ми».

А як  яскраво і змістовно  пройшла шкільна акція «Голуб миру: ти знаєш, що ти – людина… І маєш повне право на мирне життя» під гаслом «Право людей на мир». На святі також були присутні  військові підрозділу спецпризначення 12 батальйону «Київ».  Вчителі, учні, батьки, працівники школи, гості з ра-дістю приєднались  до цієї акції. Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли на ній розквітають чарівні квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, а діти вчаться, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим. Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі. Потім ми всі об’єднались на флешмоб «Голуб миру», на якому усі учасники зобразили на шкільному подвір’ї живу фігуру голуба  миру  з  побажаннями:

Голубко біла, ти лети  у світ,

Хай буде мир у небі голубому!

Неси всім щастя, передай привіт

Усім народам, людові земному.

В цьому заході взяли участь 148 учасників,  він вразив жителів  села своєю різноманітністю та масштабністю, зумів передати розуміння значення миру молодому поко-лінню та дітям,  навчив цінувати життя, втілив принципи людяності, свободи, добра.

Ми, учні, вчителі, працівники Богуславської ЗОШ І-ІІІ ступенів, закликаємо всіх людей на Землі: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».

Наталія Тугай.

Директор Богуславської  ЗОШ, учитель правознавства.

На фото: флешмоб у Богуславській ЗОШ.