Авторское, Образование

Ми козацького роду діти

Ми  козацького  роду  діти1Ми козацького роду діти – так!

Козацькому роду нема переводу – ні!»

Під такими гаслами пройшов виховний захід у Підвисочанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, присвячений Дню збройних сил України.

Метою заходу було залучення учнів до джерел нашої історії і культури, сприяння патріотичному вихованню дітей, осмисленню себе як частини великого українського народу, пробудження національної  свідомості, загартування вихованців фізично і морально.

Під час заходу звучали українські пісні у виконанні Щирої Юлії (учениці 11 класу) – чарівного голосу школи, виконувалися українські танці і інсценівки, які з задоволенням продемонстрували дівчата 8-11 класів, і що найголовніше, козацькі забави, в яких взяли участь два курені: «Будьмо, хлопці запорожці» - отаман Виноградський Віталій (11 клас) і «Гайдамаки» - отаман Черніков Ілля (11 клас). Козаки показали свою спритність, сміливість, відвагу, взявши участь у конкурсах: «Як козаки через річку переправлялися», «Як козаки маскувалися і на конях скакали», «Взуй, козаче, козака» і т.д. Помірялись козаки і силою, перетягуючи канат, показали свої акторські здібності під час конкурсу: «Як козаки вихвалялися».

А наприкінці заходу ведучі частували усіх присутніх запашним українським короваєм (за придбання якого дякуємо спонсорам нашого свята Кириченку М. О. і Кириченку С. О.), а козацькі курені були нагороджені грамотами і смачними тортами, які для козаків спекла юна господиня Пархоменко Юлія, учениця 11 класу. Завершилося свято під козацький марш зі словами:

Сяяли на сонці шаблі запорожців,

Як вони на конях гнали ворогів,

Козацькому роду нема переводу,

Лине його слава  з далечі віків

Нашим козакам – Слава! Слава! Слава!

Байчикова  В. В., Виноградська О. В. вчителі Підвисочанської ЗОШ І-ІІ ступенів.