Авторское, Образование

Дебют лялькового театру

VLUU L110, M110  / Samsung L110, M110Всім відомо, що діти дуже полюбляють гратися ляльками. У грі вони вчаться жити, а якщо у цю діяльність ще вплітається казка – тоді цікавості малечі немає меж.

На початку нинішньої морозної зими у стінах Чернещинського НВК відбулося свято, від якого тепло й радісно стало усім – і юним артистам, і глядачам. Учні 3 і 4 класів перетворилися на справжніх артистів лялькового театру. Діти показували  виставу української народної казки «Солом’яний бичок». До речі, на прем’єрі серед запрошених були і найменші глядачі – малята з дитсадка. Дошкільнята споглядали за дійством із великим захопленням та цікавістю. Юні артисти доклали чимало зусиль для підготовки до виступу, вони ледь стримували своє хвилювання. А найбільше  сподобалося, що їхню майстерність оцінювали дошкільнята, які подарували багато посмішок та щирих оплесків.

Своїми враженнями поділилися учасники дійства. Аня Волохай, учениця 3 класу розповіла:

- Мені було дуже приємно, що нам гучно аплодували і дорослі, і малеча. Але виявилося, що не так просто виконувати свою роль за допомогою іграшки, адже доводиться довгий час тримати ляльку вгорі. Та хоч це було не так вже й легко, та все одно мені сподобалося.

Стас Северин, учень 3 класу, сказав, що незвично й цікаво було знаходитися за спеціальною ширмою лялькового театру, уявляти, як виглядає іграшка в очах глядачів.

Інші юні артисти: третьокласники (Юра Грабар, Ігор Гунько, Арсен Шило, Ваня Гал) та учениця 4 класу Олександра Брослав в один голос говорили, що їм усім цікаво й весело було виконувати свої ролі.

Олена Бухало, яка навчається в 4 класі, зауважила:

- Я з нетерпінням чекала на цю виставу, мені хотілося, щоб вона відбулася якнайшвидше. Мені дуже сподобалося виконувати танок своєю лялькою під музику.

Відкриємо маленьку таємницю: більшу частину іграшок для лялькового театру власноруч  виготовила Оленчина матуся  - Світлана Миколаївна Бухало. Всі присутні побачили, що ляльки являють собою маленькі шедеври. Деталі до них майстриня виконувала у різних техніках – і в’язала, і шила, і навіть зробила прикраси лялькам з бісеру та яскравих стрічок.

Сподіваємося, що добра традиція виступів лялькового театру буде продовжуватися.

Віта Северін.

Заступник директора з виховної роботи Чернещинського НВК.