Общество

Новий рік — з лісовою красунею 2012

Новий рік - з лісовою красунею

lisЛіс – наше найбільше багатство, запорука екологічної безпеки та основа економічного процвітання країни.

Щодня ми докладаємо максимум зусиль задля розвитку та процвітання галузі лісового господарства, утверджуємо позиції України на міжнародному рівні, роблячи її     конкурентно-спроможною та економічно розвиненою країною-партнером для всього світу.

Стомившись від щоденної суєти, хочеться хоча б на годину, занурившись у царство природи, побавити себе співом пташок, запахом хвої чи шелестом листя, пройтися лісовими стежками, побути наодинці з природою. Крім того, ліс має величезне промислове та еконо-мічне значення, позитивно впливає на  оточуюче середовище і здоров’я людини,  недарма ліси називають «легенями планети».

Тому й ставитись до лісу слід дбайливо і уважно. Бо ліс, як усе живе, потребує піклування.

Працівники Борівського лісництва підсаджують  лісові культури на вирубках, галявинах, пустирях. Хвойні насадження прикрашають землю, створюють затишок  влітку і взимку.

Лісова охорона Борівського лісництва звертається до всіх борівчан та гостей нашого району з проханням берегти природу, не завдавати шкоду лісам.

У передноворічний період частішають випадки крадіжок молодих дерев сосни, безжалісного знищення хвойних наса-джень.

Хочеться довести до відома населення, що працівники державної лісової охорони Борівського лісництва спільно з працівниками міліції  проводять рейди по охороні хвойних насаджень від самовільних вирубувань у передноворічний період.

У цьому році Державне агентство лісових ресурсів запроваджує новацію для обліку та контролю за обігом новорічних ялинок. На кожну лісову красуню причіплятимуть спеціальну  електронну бірку. Цей електронний чіп буде прикріплюватися до дерева таким чином, що зняти його без пошкодження  неможливо,  стоятиме відпускне клеймо. Коштуватиме ялинка в залежності від висоти: до 1,25 метра – 30грн., 1,26-1,75 метра – 55грн., 1,75-2,25 метра – 63 грн., 2-26 – 2,75 метра 75грн.

Хочеться нагадати шукачам « легкої здобичі», що  в передноворічний період у грудні - січні   розміри шкоди, заподіяні лісовому господарству за  незаконну порубку дерев, збільшуються в 3 рази. Згідно з законодавством за одне незаконно зрубане дерево, з урахуванням щорічної індексації, в залежності від діаметра самовільно зрубаного дерева у пенька становитиме: діаметр пенька до  10 см – 211 грн., 10,1-14 см – 307 грн., 14,1 -18 см – 720грн.

Крім того, відповідно до  статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - від 85 до 170 гривень.

Тож краще придбати ялинку в Борівському лісництві на законних підставах.

Шановні борівчани та гості нашого району, від вас залежить збереження лісу, «легень» нашої планети, чарівного куточку нашого краю.

Користуючись нагодою, хотілося б від усього серця привітати всіх з наступаючими святами - Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю добра та благополуччя, щастя та успішного втілення планів, миру та впевненості в завтрашньому дні! Нехай у вашім житті відбуваються тільки радісні події, здійснюються найзаповітніші  мрії.

Олександр Лисенко.

Лісничий Борівського лісництва.