Общество

Верховенство права – їх принцип роботи

Верховенство права – їх принцип роботи

ghj1День працівників суду України відзначається щорічно 15 грудня. Це професійне свято було встановлено президентським указом від 8 грудня 2000 року на честь усіх працівників галузі правосуддя країни, враховуючи роль судів у забезпеченні захисту  прав  і  свобод людини і громадянина в утвердженні принципу верховенства права та розвитку і зміцненні України як  демократичної,  правової  держави.  

 

Згідно зі ст. 124 Конституції правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів поширюється на всі правові відносини в державі.

Привітати з професійним святом працівників суду прийшли перший заступник голови РДА Костянтин Панфілов, голова районної ради Євген Жук, заступник голови РДА Сергій Шутько, прокурор Борівського району Андрій Коробов, заступники прокурора, заступник начальника райвідділу міліції Володимир Агєєв, адвокати Микола Молчанов та Валентина Пацюк.

ghj2Вітаючи всіх працівників судової галузі з Днем працівників суду України, вони акцентували увагу на важливості дотримання прав і свобод кожного громадянина. Наголосили на тому, що суд – це єдиний демократичний механізм вирішення конфліктів та захисту прав і свобод громадян, що підкоряється тільки Закону. Тому на плечі суддів і всього апарату районного суду покладено велику відповідальність.

Всі судді районного суду мають за плечима величезний досвід роботи, тому добре розуміють відповідальність за кожне прийняте рішення і знаючи їх усіх як людей дуже порядних, впевнена, що рішення вони виносять і згідно букви Закону, і покладаючись на своє сумління.

Діяльність працівників апарату суду, на відміну від дій суддів, не є здійсненням судової влади. Та без правильно організованої роботи всіх підрозділів апарату суду неможливо виконати той величезний обсяг роботи, який покладається на судову систему . Апарат районного суду укомплектовано виключно висококласними фахівцями. Тут працюють заступник голови районного суду, консультант суду, секретарі суду, секретарі судових засідань, помічники суддів, головних спеціаліст з інформаційних технологій, судовий розпорядник, діловод, прибиральниця. Саме завдяки їх злагодженій роботі районний суд функціонує як єдине ціле.

За доброю традицією, до професійного свята відзначають кращих працівників суду. За вагомі здобутки в професійній діяльності, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня працівників суду Подяку голови  апеляційного суду Харківської області вручено секретарю судових засідань Людмилі Стрілець. Подякою начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області відзначено консультанта суду Людмилу Давиденко.

Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради нагороджено помічника заступника голови районного суду Віту Бондар, секретаря судового засідання Олену Тетерук і заступника керівника апарату районного суду Ларису Стрельник.

Хочеться ще раз від щирого серця привітати працівників суду з їх професійним святом, побажати міцного здоров’я, добробуту, довготерпіння.

Олена КОЛЕСНІКОВА.