Общество

Свято в Чернещинському храмі

Свято в Чернещинському храмі

ui1Святитель Миколай народився в другій половині третього віку в місті Патари (теперішня Туреччина). Благочестиві батьки виховали його в істинах віри християнської. Коли Миколай виріс, його дядько, єпископ міста Патари, висвятив його у пресвітера. Після смерті своїх батьків майбутній святитель отримав великий спадок, який він використав на добрі справи, допомагаючи нужденним.

 

Далі святий Миколай збирався до Палестини, де він мав рішимість піти у монастир. Але Господу було угодно, щоб він відправився до столичного міста Лікійської землі Міри. В цей час помер місцевий архієпископ, й Миколая було обрано на його місце архієпископом.

Святитель Миколай брав участь в діяннях Першого Вселенського Собору в 325 році, і разом з іншими отцями Церкви відстоював істину віри Православної, засуджуючи єресь Арія.

ui2

Багато святитель допомагав й тим, кого він не знав зовсім. До нього зверталися не тільки християни, але й погани. Добрий пастир нікому не відмовляв, за всіх був молитовником. Він мирно почив в 342 році. Господь сподобив його святе тіло нетління, яке і сьогодні як і в давнину істочає цілюще, благодатне миро.

19 грудня, як і кожен рік, ми святкували пам'ять великого молитовника й покровителя нашого храму Святого Миколая. Святкове богослужіння відправили: ієромонах Афанасій, настоятель Свято - Миколаївського храму с.Чернещина, протоієрей  Іоанн, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці смт. Борова. За богослужінням були присутні поважні гості і парафіяни нашого храму, які молитовно зверталися до Господа і його великого святого.

Святий Миколай, молися за нас!

Ієромонах Афанасій.

Настоятель Свято - Миколаївського храму с. Чернещина.