Общество

Міліція покликана служити народу 2012

Міліція покликана служити народу

milicia120 грудня відзначили своє професійне свято люди, які забезпечують мир і спокій громадян, обе-рігають  їхнє життя, здоров’я та майно, постійно захищають інтереси держави і суспільства. Працівник  міліції –  почесна й мужня  професія, яку обирають для себе справжні чоловіки. 

З 17 лютого 2012 року до виконання обов’язків начальника Борівського райвідділу міліції приступив В.О. Куроп’ятник. Його кар’єрний ріст не був стрімким, до цієї посади він ішов довгі 18 років - працював інспектором у справах неповнолітніх, слідчим, оперуповноваженим карного розшуку, довгий час був заступником начальника з кадрових питань, потім - першим заступником начальника райвідділу. Віталій Олексійович розповів, які завдання поставив перед собою і особовим складом, очоливши райвідділ міліції:

- Борівський РВ ГУ МВС України завжди мав високі рейтингові показники, входив у десятку кращих райвідділів області. Хотілося б, щоб він завжди був серед кращих, тому одним із основних завдань для всіх працівників міліції має бути підвищення рейтингу. Але ми працюємо не тільки заради рейтингових показників, головне для нас усіх - це довіра людей, адже міліція покликана служити народу. Цей рік був для нас нелегким: Євро-2012, вибори народних депутатів України, але всі поставлені перед нами завдання ми виконали гідно. Слід відзначити, що за 11 місяців поточного року намітилася позитивна тенденція зниження злочинності -  майже вдвічі менше у порівнянні з минулим роком зареєстровано тяжких злочинів, набагато менше крадіжок, злочинів середньої тяжкості, випадків хуліганства, не було скоєно грабежів, бандитизму, зґвалтувань, вимагань, тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками. Маємо високий відсоток розкриття злочинів - 57%, по Харківській області цей показник нижчий - 53%.  Автопарк райвідділу поповнився новими автомобілями, був зроблений ремонт приміщень, відремонтовано й старі меблі. Завдяки підтримці керівників сільгосппідприємств району райвідділ забезпечений паливно-мастильними матеріалами. За порозуміння й співпрацю хочу висловити подяку голові райдержадміністрації М.О. Кравцову, керівникам сільгосппід-приємств Г.П. Салу, А.О. Пахомову, О.А. Гомону, Т.В. Головченко, Б.І. Головченку, В.В. Устименку, С.Г. Супруну, В.В. Назарьку, О.В. Назарьку, С.Г. Синицькому. Слова щирої подяки і нашим ветеранам за їхню багато-річну роботу, неоціненний досвід, життєву мудрість, якою вони щедро діляться з молодшими поколіннями. Завдяки  активності, енергійності голови ветеранської організації міліції Борівщини Олександра Шестопала часто в райвідділі  відбуваються зустрічі особового складу з ветеранами. 

Від кожного працівника залежить ефективність роботи всього райвідділу міліції. Тож усі вони намагаються чесно виконувати свої обов’язки, служити на користь народу і рідній державі.

Чергова частина

milicia2

Начальник штабу Євген Пугач здійснює велику аналітичну й організаційну роботу по координації діяльності чергової частини. 

Від оперативності чергових і їхніх помічників залежить швидкість реагування на скоєний злочин. Щодня до чергової частини надходить більше 10 заяв та повідомлень про злочини та події. Після реєстрації повідомлення на місце події вирушає слідчо-оперативна група.

Сектор карного розшуку

milicia3
Нелегка робота у пра-цівників цього сектору: їм доводиться мати справу  з хитрими злочинцями, вбивцями, озброєними бандитами. За цей рік оперуповноважені розкрили 145 злочинів, серед яких 2 - особливо тяжкі, 30 - тяжкі, 79 - середньої тяжкості, 65 крадіжок, 6 шахрайств, 8 випадків незаконного поводження зі зброєю. В липні працівникам карного розшуку вдалося затримати серійного злодія, «гастролера», який скоїв близько 100 злочинів у Харківській, Донецькій і Сумській областях. Здійснити крадіжки він устиг і в Борівському районі - поцупив продукти харчування, алкогольні напої та гроші з магазинів у  Першотравневому,  Бахтині та Пісках-Радьківських, а в смт. Борова на 14 кварталі здійснив угон автомобіля. За такі «гастролі» тепер 19-річний чоловік може отримати 12 років позбавлення волі.

 Крім розкриття злочинів, оперуповноважені здійснюють розшук безвісти зниклих і тих, хто переховується від суду та слідства. З метою затримання особи, яка перебувала в міжнародному розшуку понад 7 років, працівники сектору карного розшуку виїхали в м. Артемівськ Донецької області. Операція по затриманню злочинця тривала протягом двох діб. Додому наші міліціонери поверталися стомлені, виснажені, але задоволені результатом - злочинця було заарештовано.

Сектор дільничних інспекторів міліції

milicia4

Свого дільничного інспектора міліції знають у кожному населеному пункті. Саме до нього часто звертаються з проблемами чи за порадою. Але дільничні не тільки допомагають вирішувати сімейні проблеми і сварки з сусідами, вони беруть  безпосередню участь у розкритті злочинів. Цього року їм вдалося розкрити 54 злочини - це третя частина від усіх кримінальних справ, порушених за 11 місяців.  Крім цього, проводять про-філактичну роботу з особами, раніше засудженими.  «У рейтингу секторів дільничних інспекторів міліції Харківської області ми посіли 9 місце, - зазначив начальник СДІМ Борівського РВ Вадим Рівчак. - Це результат активної роботи всіх наших дільничних, але особливо хочеться відзначити Юрія Пелиха, Андрія Мацуку, Сергія Цигельського і Наїма Кулієва, які обслуговують найбільші території з великою чисельністю жителів і мають високі показники в розкритті злочинів».

Сектор охорони громадського порядку

milicia5

У будь-яку погоду здійснюють цілодобове патрулювання об’єктів масового перебування людей працівники патрульно-постової служби, яку очолює Анатолій Євтихієв. За 11 місяців було затримано 169 осіб у стані алкогольного сп’яніння, за вчинення дрібного хуліганства - 178 чоловік. Не втрачають пильність працівники міліції навіть у неробочий час. Нещодавно Олександр  Гелуненко і Володимир Голик поверталися додому після чергування. В електропоїзді міліціонери  помітили підозрілого чоловіка з дитячою коляскою, яка була в розшуку. Вони затримали підозрюваного в крадіжці й доставили його в райвідділ.

Відділення державтоінспекції

milicia6

З правопорушниками на дорогах нашого району борються працівники відділу державтоінспекції. Очолює відділ Сергій Калюга, який має великий стаж роботи, цінним  досвідом він ділиться з молодими співробітниками - старшим державто-інспектором Геннадієм Галяном і дізнавачем Юрієм Бондаренком. Незважаючи на те, що працівників у цьому відділі небагато, вони виконують великий обсяг роботи. Так, за 11 місяців ними було зафіксовано 321 порушення правил дорожнього руху, в тому числі 82 випадки керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння - це на 67% більше у порівнянні з минулим роком. Зареєстровано 31 дорожньо-транспортну пригоду, під час яких травмовано 18 чоловік, 1 людина загинула. Систематично проводять працівники державтоінспекції й перевірку ВАТ «Оскіл» та «шкільних» автобусів.  Велика увага приділяється профілактиці правопорушень. В усіх школах району  проводяться бесіди з учнями про недопущення порушень правил дорожнього руху.

Слідче відділення

milicia7

Слідче відділення рай-відділу очолює Олександр Рибалко. 11 грудня цього року його призначено на посаду першого заступника начальника Борівського РВ. Більше 15 років у Борівському РВ працює Олексій Дуднік - старший слідчий відділення. За цей період він розслідував сотні складних і заплутаних справ. «Головне в нашій роботі, - говорить Олексій Володимирович, - бути чесним, неупередженим. Це допомагає зрозу-міти мотиви злочину, з’ясувати його обставини.  Доводиться спілкуватися з різними людьми, тому необхідно ще й знати їхню психологію, відчувати настрій людини, знаходити до кожного особливий підхід.»

 Робота у слідчих забирає дуже багато особистого часу, часто працювати доводиться й у вихідні, й після закінчення робочого часу, потрібно мати  неабияке терпіння, бути посидючим. Та насамперед слідчі повинні бути об’єктивними, адже від їхнього рішення залежить доля людини.

Ізолятор тимчасового тримання

milicia8

Начальник ізолятора тимчасового тримання Ігор Грабар, постові, конвоїри, помічники чергового здійснюють контроль за триманням осіб, яких за-арештовано чи позбавлено волі за вироком суду. Важливим у їхній роботі є до-тримання прав громадян. Заарештовані мають право на побачення, прогулянки на свіжому повітрі, забезпечені триразовим харчуванням. За 11 місяців цього року в спецустанові «ІТТ» знаходилося 96 осіб.

  Важкі міліцейські будні вимагають від кожного працівника міліції високого професіоналізму, обов’язок кожного міліціонера незалежно від звання і посади – бути надійним захисником прав та свобод людини, зберігати чистоту перед законом і власним сумлінням. Тож хочеться побажати всім працівникам міліції мужності,  наснаги, удачі, ви-тримки, професійних успіхів  у  боротьбі зі злочинністю заради миру, спокою та правопорядку.