Авторское, Общество

З людьми і для людей

За 24 роки існування Державна служба зайнятості  України пройшла непростий шлях розвитку, оволодівши новими технологіями обслуговування населення, які базуються на єдиній інформаційно-аналітичній системі, що в режимі повної комп’ютеризації забезпечує вагомий результат роботи.

Спочатку на Борівщіні діяло бюро з працевлаштування . Його директором був Олександр Григорович Будник. 15 січня 1991 року на базі бюро створено районний центр зайнятості, який ввійшов до складу Харківського  обласного центру зайнятості.

Безробітних було зовсім мало – 10-20 чоловік. Практично всіх їх з часом працевлаштували. Так тривало до 1995 року, коли кількість безробітних різко зросла. Практично кожного року реєструвалося понад 700 чоловік. Тож треба було проводити велику роботу , щоб працевлаштовувати незайняте населення.

Починаючи з 2000 року, всі центри зайнятості України базового рівня при наданні послуг шукачам роботи і роботодавцям корис­туються Єдиною технологією обслуговування незайнятого населення, яка продемонструвала високу ефективність і набула визнання спеціалістів і широкого загалу соціальних працівників.

Модернізована технологія змінила орієнтири у наданні со-ціальних послуг населенню у напрямку адресності. Відтепер у кожного шукача роботи та роботодавця, який звертається до центру зайнятості, є особистий консультант. У Борівському районному  центрі зайнятості  надають послуги з працевлаштування особисті консультанти Дроздова Н.А., Косогова О.П., а особистий консультант – адміністратор бази ЄІАС Вєтошкіна Т.В., ще й    пильно наглядає за системою та роботою комп’ютерів.

Індивідуальний підхід до кожної людини є особливо важливим кроком в удосконаленні обслуговування населення службою зайнятості, тому диспетчер-консультант, профінформатор  Холодна О.І.  чітко і впевнено надасть роз’яснення відвідувачам.

Ткаченко М.К. на високому рівні  займається забезпеченням населення професійною інформацією, наданням громадянам психологічної і профконсультаційної допомоги з метою соціальної адаптації, сприяє активному працевлаштуванню і побудові успішної професійної кар’єри;займається організацією конкурсних кадрових відборів для підприємств і установ; проводить групові та індивідуальні профорієнтаційні і психологічні консультації. З метою  повернення громадян до продуктивної праці, скорочення терміну перебування безробітних на обліку, прискорення їхнього працевлаштування шляхом підвищення конкурентноспроможності на ринку праці районний центр зайнятості здійснює професійне навчання безробітних відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців.

Важливу роль відіграє відділ бухгалтерського обліку. Бухгалтери Кавун Т.О. та Волчкова О.І. контролюють цільове використання коштів, нараховують усі види соціальних виплат та  заробітну плату службовцям.

Особисті консультанти по взаємодії з роботодавцями тісно співпрацюють з підприємствами, установами, організаціями різних форм власності. Спеціалісти Ляшова Т.В., Гелуненко Н.А.  надають послуги: у підборі спеціалістів на заявлені роботодавцями вакансії, в організації тимчасових робіт, професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації спеціалістів, необхідних підприємству, а також надають юридичні консультації.

Приймаючи громадян, наші фахівці  дбають про їхнє працевлаштування. Їх доброта, чуйність, самовідданість у виконанні службових обов’язків дають впевненість безробітним.

За останніх 10 років  роботи Борівського  районного центру зайнятості 29,4 тис. громадян відвідали центр з різних причин, 10,2 тис. безробітних були працевлаштовані, 2,3 тис. за сприянням служби зайнятості отримали професії та підвищили кваліфікацію, 297 громадян отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи, зараз вони перспективні та дієві підприємці. Ми пишаємося багатьма підприємцями, які розпочали власний бізнес за підтримки служби зайнятості за різними напрямками діяльності:  Мутилін О.В. ,Ткачова М.І., Біль С.О.,Громов О.С. та ін.

Зараз у нас  на обліку перебувають  605 чоловік незайнятого населення,  з них 263 жінки  та 208 молодих людей у  віці до 35 р.

Вагомим  досягненням районного центру зайнятості  є його  високопрофесійний колектив, який здатний виконувати будь-які завдання у сфері зайнятості населення.

Віддаємо належне пенсіонерам Бурлачці Л.І та Шутько Л.В.  які гідно працювали на соціальній ниві у колективі Борівського районного центру зайнятості.

Протягом 24 років ми  працюємо для людей, щоб кожен, хто звернувся до нас, відчув увагу та реальну допомогу у вирішенні своїх проблем, адже основою нашої діяльності є сумлінна праця на користь людям.

З нагоди дня створення служби щиро вітаю колег та зичу міцного здоров’я, трудових  досягнень та професійних звершень.

Олена Клименко.

Директор Борівського районного центру зайнятості.