Авторское, Общество

Не рубай красу

не рубай красуЛіс має величезне промислове та економічне значення, вже не кажучи про його вплив на оточуюче середовище і здоров’я людини, адже не дарма ліси називають «легенями планети». Тому й ставитись до лісу слід дбайливо і уважно. Бо ліс, як все живе, потребує піклування.

Працівники Борівського лісництва постійно ведуть посадку лісових культур на вирубках, галявинах, пустирях. Хвойні насадження прикрашають землю, створюють затишок  влітку і взимку.

На жаль,  в передноворічні дні  частішають випадки крадіжок молодих дерев сосни, безжалісного знищення хвойних насаджень.  У зв`язку з  цим  працівники державної лісової охорони Борівського лісництва спільно з працівниками РВВС, державтоінспекцією, розпочали проводити рейди по охороні хвойних насаджень від самовільних порубок.

Крім цього,  Державне агентство лісових ресурсів запровадило новацію для обліку та контролю за обігом новорічних ялинок. На кожну лісову красуню причіплятимуть спеціальну  електронну бірку таким чином, що зняти її без пошкодження буде неможливо. Коштуватиме ялинка в залежності від висоти: до 1,5 метра – 80 грн., від 1,6  до 2 метрів – 95 гривень.

Хочеться нагадати шукачам «легкої здобичі», що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 в передноворічний період в грудні - січні  існуючі розміри шкоди, заподіяні лісовому господарству за  незаконну порубку дерев збільшуються в 3 рази. Згідно з цією постановою за одне незаконно зрубане дерево, з урахуванням щорічної індексації, в залежності від діаметра самовільно зрубаного дерева   доведеться сплатити  від  211 до 720грн., а в лісах регіонального ландшафтного парку (червонооскільський) за 1  самовільно зрубане дерево збиток становить в залежності від діаметра пенька від 279  до 1221 гривні.

Крім того, згідно статті 65 Кодексу України про адміністративне правопорушення лісопорушники сплачують штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн).

Тож краще придбати ялинку в Борівському лісництві на законних підставах і зберегти для майбутніх поколінь неповторну красу лісу.

Шановні борівчани та гості нашого району, від вас залежить збереження лісу, легень нашої планети, чарівного куточка нашого краю.  З Новим роком та Різдвом Христовим всіх вас!

Хай у ваших родинах завжди будуть щастя, добро та благополуччя, хай втілюються в життя ваші плани та заповітні мрії!  Миру та впевненості у завтрашньому дні!

 

Олександр Лисенко.

Лісничий Борівського лісництва.