Авторское, Общество

Їхня служба небезпечна і важка

1 їхня служба20 грудня відзначають своє професійне свято  люди мужньої і такої потрібної  професії - працівники міліції. Напередодні  свята  наш кореспондент зустрілася з начальником Борівського РВ ГУ МВС України у Харківській області підполковником міліції Віталієм  Олексійовичем Куроп`ятником.  Ось що він розповів:

- Основними завданнями міліції є:  забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку, виявлення і роз-криття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили; забезпечення безпеки дорожнього руху; захист власності від злочинних посягань; виконання кримінальних покарань і адміністративних стягнень; участь у наданні соціальної правової допомоги громадянам, сприяння у межах своєї компетенції державним органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов’язків.

- Віталіє Олексійовичу, на авторитет міліції серед  населення найбільше впливає результативність роботи правоохоронних органів. Якими здобутками можете похвалитися перед мешканцями району, адже невідворотність покарання є найважливішим чинником у формуванні шанобливого ставлення населення до Закону.

2 їхня служба- Борівським РВ станом на 12.12.2014 року внесено до Єдиного Реєстру Досудових Розслідувань 462 кримінальні правопорушення, з них оголошено про підозру у скоєнні злочину 131 особі, 177 кримінальних проваджень направлено до суду. В цілому злочинність  в районі протягом нинішнього року  зменшилась, але осіб, які вчинили злочини,  виявлено більше. Знизився показник вуличної злочинності,  в стані алкогольного сп`яніння. Зменшилась також рецидивна  злочинність, тобто повторність вчинення злочину.

- Наведіть приклади найбільш резонансних злочинів, і як вони розкривалися?

- У липні  до чергової частини Борівського РВ надійшло повідомлення про те, що при транспортуванні товарів першої необхідності, газет, кореспонденції, посилок, пенсійних та інших коштів зі службового автомобіля «пересувного відділення зв’язку», зник  мішок  з сумою коштів 34950 грн.

3 їхня службаНа місце пригоди одразу ж виїхала слідчо-оперативна група на чолі зі мною. За лічені години було встановлено, що даний злочин скоїв 30-річний мешканець Борової, який намагався злочинним шляхом покращити своє матеріальне становище. Кошти відшкодовані у  повному обсязі. Високу компетентність та оперативність при  роз-критті даного злочину проявили  начальник карного розшуку Чернятін Л.А., о/у СКР Білоусов Д.В., заступник начальника СВ Дуднік О.В., ДІМ Величко А.В. та о/у СКР Ковальов О.В.

Або ось такий приклад. Під час несення служби на одному з блок-постів був зупинений мопед під керуванням  громадянина К.,1986 року народження, мешканця нашого району. В нього були всі ознаки алкогольного сп`яніння, документів на транспорт не було. В ході проведення оперативно–розшукових заходів дільничним інспектором  старшим лейтенантом міліції Величком А.В. та о/у СКР лейтенантом міліції Ковальовим О.В. з`ясувалося, що мопед викрадений. Він повернутий  власнику,  крадій поніс заслужене покарання.

- Віталіє Олексійовичу, яка робота проводиться райвідділом по виявленню  та припиненню злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотиків?

- В цьому році  зареєстровано 21 такий злочин.  Всі вони розкриті. От і  місяць тому до чергової частини надійшов рапорт про те, що під час несення служби у Боровій був зупинений за порушення вимог адміністративного законодавства громадянин Ш., 1975 року народження, житель нашого селища. Під час складання адміністративного протоколу, згідно ст. 264 КУпАП, в присутності понятих, було проведено огляд речей цього чоловіка. В результаті в його сумці знайдено та вилучено  підозрілу речовину рослинного походження. Згідно висновку хімічної експертизи вона визнана особливо небезпечним наркотичним засобом. Чоловіка засуджено Борівським районним судом до 1 року позбавлення волі з випробувальним терміном.

4 їхня служба- Над нерозкритими злочинами минулих років продовжуєте  працювати?

- Так. Ще рік тому була скоєна крадіжка ноутбука та модема  з домоволодіння, розташованого по вул. Першотравневій в смт Борова, внаслідок чого потерпілій була завдана матеріальна шкода на суму 3526 грн.

5 їхня службаНещодавно працівниками сектору карного розшуку Ковальовим О.В. та Афанасьєвим О.Є. було встановлено, що даний злочин скоїв 28-річний громадянин К., у якого були вилучені речові докази. Викрадене повернули власниці, а злочинця  Борівським ра-йонним судом засуджено до 1 року 6 місяців позбавлення волі з випробувальним строком на 1 рік.

6 їхня служба- Чи проводяться в районі заходи по про-філактиці злочинності?

- Звичайно. Це один з основних напрямків нашої роботи. Під час їх проведення  співробітниками райвідділу було притягнуто до адміністративної відповідальності 714 осіб.

- В регіоні, як прикордонному із зоною АТО, додалось роботи?

- У відповідності до наказів  МВС України та СБУ  вживаються посилені заходи щодо охорони прикордонних районів з  Луганською та Донецькою областями, де  проводиться АТО. Силами  Борівського РВ забезпечується охорона громадського порядку  в місцях розташування блок-постів. Вживаються  заходи по виявленню  осіб, які дестабілізують становище в районі та в цілому в країні, мають сепаратистські волевиявлення.

- Як ви вважаєте, довіряють борівчани нашій міліції?

7 їхня служба- Ставлення до міліціонера формується під час його безпосереднього спілкування із людьми. І цей авторитет стараємось піднімати знизу. Довіра населення розпочинається із простого сержанта патрульної служби, дільничного інспектора міліції, з їх ставлення до простої людини. Якщо вони вникнуть у проблему, допоможуть, а не просто відмахнуться, відповідно буде формуватися ставлення простих людей до працівників міліції. Ми стараємось робити конкретні кроки назустріч людям.

- Що побажаєте особовому складу напередодні свята?

- Перш за все - миру нашій Україні!  Хочеться,  щоб були гідні  зарплати, щоб правоохоронці були забезпечені транспортом, одягом. А ще бажаю, щоб в їхніх родинах завжди панували  порозуміння, тепло і затишок, а вони приносили користь людям і самі отримували задоволення від своєї роботи.

Інтерв`ю провела

Любов Мухіна.