Общество

Сумлінно виконують службові обов’язки

Сумлінно виконують службові обов’язки

vdvsПри розбудові правової держави важливим інструментом стає ефективна судова влада, яка в свою чергу забезпечується чітким виконанням судових рішень. За статистикою, щороку кількість виконавчих документів збільшується на третину. Це свідчить про те, що з року в рік громадяни та юридичні особи все частіше звертаються до судових органів про захист своїх прав. Для поліпшення забезпечення виконання судових рішень, що виносяться ім’ям України, і створено державну виконавчу службу.

 

Інститут примусового виконання судових та інших рішень існує стільки, скільки існує інститут держави та державності. Однак лише в новітні історичні часи юридична практика іде шляхом формування в Україні спеціалізованої структури, яка здійснює виключно виконавче провадження.

Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Державний виконавець є представником влади, тобто, працівником державного органу, який наділений правом у межах своєї компетенції ставити вимоги, а також приймати рішення, обов’язкові для виконання юридичними і фізичними особами незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості. А також державний виконавець зобов’язаний сумлінно виконувати службові обов’язки, використовувати надані йому права у точній відповідності із Законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та законами України.

На примусовому виконанні у Борівському відділі державної виконавчої служби протягом нинішнього року знаходилося 3200 виконавчих проваджень. З них завершено 2010, фактично виконано в повному обсязі 1800 проваджень.

І весь цей обсяг робіт провів невеликий колектив справжніх професіоналів своєї справи на чолі з  начальником відділу Аллою Калюгою – вона очолила відділ у лютому 2009 року. Алла Олександрівна має вищу юридичну освіту і після закінчення Харківської юридичної академії за направленням 5 років працювала головним державним виконавцем ВДВС Куп’янського МРУЮ.

Юлія Шульга працює державним виконавцем у Борівському відділенні 2 роки, загальний стаж роботи держвиконавцем – 6 років. До  цього трудилася у відповідній службі міста Ізюм.

Вже 5 років працює діловодом відділу державної виконавчої служби Валентина Ісаєва, провідним спеціалістом - Анна Безіменна, секретарем -  Ігор Глюздин.

Штат працівників неповний, тому навантаження на кожного з них зростає. Всі вони працелюбні, за необхідності трудяться і в позаробочий час.

Як розповіла Алла Олександрівна, останнім часом значно збільшилася кількість виконавчих проваджень щодо стягнення боргу з фізичних осіб на користь банківських установ. Так, наприклад, жителька Борової громадянка С. брала значні кошти в кредит в декількох банківських установах і вчасно не виплачувала борг. Державним виконавцем було перевірено майновий стан боржника та виявлено, що в неї є зареєстрована квартира, яку описали і наклали арешт. Для визначення вартості квартири залучено суб’єкт оціночної діяльності, квартиру виставлено на реалізацію.

В разі, якщо боржник - юридична особа, державний виконавець направляє запит до Ізюмської ОДПІ про наявність розрахункових рахунків. При виявленні таких на них накладається арешт. І за рахунок коштів, які надходять на рахунок, погашається борг.

До служби надходить багато проваджень щодо заборгованості по аліментах. Якщо протягом 6 місяців аліменти не сплачуються, державний виконавець направляє подання до Борівського райвідділу міліції про притягнення боржника до кримінальної відповідальності. Доводиться також оголошувати у розшук боржника, якщо неможливо з’ясувати його місцезнаходження, в разі необхідності - і його автотранспорт.

Останнім часом до відділу державної виконавчої служби часто надходять  провадження щодо виплати штрафів рибінспекції, ДАІ, санітарно-епідеміологічної станції, позови прокуратури.

Одним із заходів примусового виконання є обмеження боржника у виїзді за кордон. У таких випадках державні виконавці надсилають подання до суду, який виносить відповідне рішення. Останнє направляють до прикордонної служби.

Як стверджують державні службовці, у їх роботі є досить негативні моменти. Так, неприємною процедурою є примусове виселення боржника з домоволодіння. При цьому треба мати дуже міцні нерви, а працівники ВДВС – в основному жінки. Тож такі сторони їх роботи досить важко переносити.

І все ж, незважаючи ні на що, вони сумлінно виконують свої службові обов’язки, як і належить  державним службовцям.

Олена КОЛЕСНІКОВА.