Общество

Екскурсія з подарунками

Екскурсія з подарунками

mlunДобре пам`ятаю свої шкільні екскурсії. Особливо яскраві - на Борівський хлібозавод, де нас пригощали свіжоспеченим хлібом, і на харчосмакову фабрику: там давали печиво і солодку газовану воду. Та не тільки смачні подарунки  радували нас. Цікавим був і сам процес випікання хліба та печива, виготовлення лимонаду. На жаль, останнім часом такі екскурсії  для школярів улаштовують все рідше: у ра-йоні вже давно не працюють великі підприємства, на яких учням було б цікаво, а везти дітвору кудись за межі району – обходиться недешево. Приватні підприємці району не завжди погоджуються влаштовувати в себе екскурсії, щоб не додавати собі зайвих клопотів, та все ж  є люди, які завжди раді бачити дітвору в своєму господарстві.

У цьому році керівник сільгосппідприємств «Кириченко М.», «ЮГ», «Злагода» Микола Кириченко вирішив налагодити процес вироблення борошна та олії на одному зі своїх господарств у с. Богуславка. Було зроблено капітальний ремонт млина та модернізацію олійниці. І олію, і борошно почали виготовляти з дотриманням усіх необ-хідних технологій. Так Микола Кириченко по-дбав насамперед про пайовиків, які часто в рахунок оренди паю беруть олію та борошно.

Не забув і про дітей - разом із депутатом Хар-ківської обласної ради Сергієм Федченком,  за підтримки Борівської районної державної адміністрації, вирішили орга-нізувати цікаву екскурсію, щоб школярі на власні очі побачили процес виготовлення борошна та олії від самого початку до кінця.  

Тож минулої п“ятниці учні 6, 8 класів Борівської ЗОШ №1 та школярі 6,7 класів Богуславської ЗОШ     відвідали млин і олійницю в с. Богуславка. Найбільше сподобалося їм спостерігати, як із зерен пшениці  робиться борошно. Кожен крок цього процесу вони дивилися із величезним захопленням і дуже зраділи, коли вже на останньому кроці (фасуванні продукції) їм вручили подарункові пакети з борошном. Не менш захоплюючою для учнів була й екскурсія на олійницю, і там теж кожному зробили подарунок - запашну олію.

Після екскурсії діти довго ділилися враженнями. Впевнена, що спогади про цей день залишаться в їхньому серці на все життя.

Тетяна ГУНЬКО.